Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen alapismeretek szükséges...

ElectriGh0st kérdése:

Milyen alapismeretek szükségesek az Assembly programozás elkezdéséhez?

Figyelt kérdés

2019. jan. 12. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyenek.
2019. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iostream ***** válasza:
100%
Legalább egy felszínes tudást érdemes felszedni arról, hogy milyen úgy általában egy processzor architektúrája. Meg tudjál használni konzolt.
2019. jan. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Kezdésnek talán erős logikai készség, és jó fejszámolás. Vicces lenne ha számrendszerek közötti átváltáshoz gépet használnál, és rohadt lassú is lenne! Ezenkívűl nem árt a jó kombinatorikai készség sem. Sokkal nehezebb, mint a többi nyelv. Azoknál kész algoritmusokkal dolgozol, amik Assembly alapokon nyugszanak, vagyis ha magát az Assemblyt használod akkor neked magadnak kell megírnod!
2019. jan. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

#3: Ez nem feltétlenül van így, az Assemblynek vannak makrói is.

Kérdező, az adott processzor architektúráját ismerned kell.

2019. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

#3, #4-nek:


És a makrókban rögzítetteket készen kapod? Vagy neked kell megírnod?


Megismétlem magam:

" ha magát az Assemblyt használod akkor neked magadnak kell megírnod!"

2019. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"neked magadnak kell megírnod"

Csúnya lenne, ha mondjuk a printf()-et vagy matek függvényeket magamnak kellene megírni. Az assembly-ben is vannak függvénykönyvtárak, rendszerhívások, stb.

2019. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5, #6 nak:


Elég régen volt már, hogy használnom kellett az Assemblyt. Amikor én dolgoztam vele, mindent nekem kellett elkészítenem. Legfeljebb elraktam, és szükség esetén meghívtam mint szubrutint, vagy bemásoltam mint szakaszt.

Úgy látszik, kicsit eljárt felettem az idő! :)

2019. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

BMEn a digitális technika tantárgy 10. hetében kezdik tanítani ... nem kell rengeteg de egy poci háttérismeret igen.


2, 8, 10 és 16os számszendszer ismerete, mi az a regiszter, multiregiszter, regisztertömb, memória felépülése, CPU működése, megszakítások, buszok stb... mert asszemblyvel a bytokat kezeled ...

2019. jan. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!