Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2-es matek érettségivel...

FamiR kérdése:

2-es matek érettségivel mennyire lesz nehéz bekapcsolódni az egyetemi matematikába? (Mérnök/programtervező informatikus)

Figyelt kérdés
Igen,sajnos kicsit későn ért be a fejem(most lettem 20),és a jelenlegi érettségi pontjaimmal nem is tudnék egyetemre bekerülni.Viszont többletpontokkal,lenne lehetőségem a fent írtak közül valamelyikre jelentkezni.A matematikám sikerült a legrosszabbul(a többi tantárgy 3,4,4,4 lett),úgy hogy külön tanárral 1 hónap alatt feltornáztam magam kb a nulla szintről(főként lustaság és érdektelenség miatt volt az a 0 szint).Viszont járok informatikai rendszerüzemeltető okj-ra,amiben hálózatokból és programozásból is kaptam betekintést,és mindkettő érdekelne.Viszont semmi értelme egyetemen gondolkoznom,ha ilyen szintű matek tudással nem tudnék bekapcsolódni az ottani matematikába,ezért is érdekelne a véleményetek.

2019. jan. 29. 22:32
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
83%
Konkrétan esélytelen.
2019. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
86%

Fél év intenzív matektanulás tanárral a másik opció.

A lustaságot nagyon el kell felejtened.

2019. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
92%
Tapasztalatbol mondom, hogy az elso felev utan kivagnak. Analizis, val.szam, fizika, digitalis technika, stb. kokemenyen a matekra epul, ilyen eppenhogy kettessel atcsusztunk-szintu tudassal zero eselyed van.
2019. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt most add fel. Dícséretes ötös voltam emelt matekon és gyenge 3-assal engedtek át egyetemen, pedig éjszakákon át tanultam.
2019. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Na pont ez miatt érdekelt a véleményetek,ugyanis mindenhol a 2 végletet látom.Az egyik a 4-es válaszolóé,a másik meg hogy 2-es matek érettségivel 3-5 ös szintet teljesítettek egyetemen.
2019. jan. 29. 23:23
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Hiányoznak az alapok. (különben nem kettes lett volna)

Sanszos, hogy vért izzadva sem fog menni.

2019. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Én 4-esre érettségiztem matekból, a gimnáziumot kitűnővel végeztem. Még emelt matekra is jártam.

Az egyetemen többféle matek van, már 4-szer buktam. Több száz hallgató társammal együtt.

Itt nem csak a matekkal lehet a gond, még a könnyű pár kredites tárgyakban mérnök karon, pl. közgáz van simán olyan feladat, hogy számold ki a görbe alatti területét a függvénynek. Ja, ez határozott integrál.

egy programtervezőn még keményebb a matek. pl. van kombinatorikus optimalizálás, valszám, diszkrét matek stb.

egy középsulis emelt infó érettségi, OKJ közelébe nincs az egyetemi dolgoknak. ja, és mindenhol rohamtempóban haladnak, hiszen 14 hét csak a szorgalmi időszak. ezalatt lemennek a zh, kb mindent kell tudni bő 3 hónap alatt. vagy vizsgára se jutsz el. nézegess bele pl. egy analizis könyvbe, kell-e ez neked.

2019. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
egyébként kitartás, szorgalom kérdése. Zh, vizsga előtti napokon folyamatosan, ha képes vagy 3-4 órákat aludni max, akkor nincs lehetetlen.
2019. jan. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
De a nehézsége intézményenként nem változhat?Csak mert vidéki egyetemen gondolkoztam.
2019. jan. 30. 00:03
 10/44 anonim válasza:
100%
Nagyon keveset változhat. Szerintem is felejtsd el a dolgot... Proginfót úgy képzeld el, hogy a fele csak tömény száraz matek, a másik fele meg informatika+matek. Nem véletlenül volt korábban programtervező matematikus a szak neve... Mérnökinfón hasonló a helyzet, ott annyira mélyen talán nem merülnek el a matematikában, de van helyette elektronika, villamosságtani alapok, fizika, szóval kb. ugyanott vagy. Egyébként én 4es középmatekkal mentem villamosmérnökire, meglett mindegyik matek tárgy 3-as, 4-es jeggyel elsőre, de tényleg vért izzadtam azokhoz képest, akik rendes alapokkal jöttek, és 1-2 szakmai tárgyat is beáldoztam az elején, hogy matekból felhozzam magamat a megfelelő szintre és meglegyen mindegyik elsőre. Ezt csak azért mondom, mert most így visszagondolva nálam tényleg az volt a baj, hogy középiskolában egyáltalán nem foglalkoztam matekkal, de egy 4es érettségit így is összehoztam. Ennek ellenére ha proginfóra mentem volna, tuti, hogy kiszórtak volna, legalábbis az alapján, amit odajáró ismerőseim mondanak. Szóval tényleg nem erőltetném a helyedben.
2019. jan. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!