Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Konkrét tapasztalat online...

Konkrét tapasztalat online freelancer programozói, adatfeldolgozói munkában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyanok kommentjeit várnám, akiknek személyes tapasztalata van, vagy közvetlen környezetében valaki végzett online freelancer (szabadúszó) programozói, adatbányász, adatfeldolgozói (db sql) munkát. Mely oldalakon érdemes, ahol a legnagyobb az esély minőségi munkáért pénzt kapni? Milyen óradíjon érdemes ajánlatokat tenni (hogy ne az indiai stb. arcokat válasszák) stb. Minden infó érdekel! Előre is köszi! ;)

2019. jan. 31. 07:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Én data pipelineokat készítek freelancerként külföldi ügyfeleknek. Szóval nagyon ritkán sql is van, de inkább ETL cuccok pythonban.


Ha klasszikus freelancerként akarsz melózni jó lehet az upwork(esetleg fiverr), viszont számíts rá hogy amig nem sok munkát teljesítesz borzasztó olcsón kell dolgoznod. Amivel az elején még nem lenne gond, csak nekem az a tapasztalatom hogy az említett indiai munkaerőt nem lehet legyőzni árban. Upworkre meg a legtöbb munkaadó az ár miatt ad fel munkát, olcsón meg akarják úszni.


Én az egyetlen megoldást abban látom ha online akarsz jó munkákat megkapni, amiért korrekt összeget kérsz, hogy brandet építesz. Csinálsz egy weboldalt, elkeszdesz tartalmat gyártani(tutorialok, sql problémák megoldása, adatbányászati cikkek, stb...) és így elérheted hogy az ügyfelek keresnek meg téged. Ilyenkor az a jó, hogy mondhatsz egy jó kövér árat, ki fogják fizetni neked, mert VELED akarnak dolgozni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2019. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!