Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megoldni C++ban?

Hogyan tudom megoldni C++ban?

Figyelt kérdés

[link]


Lényegében egy swap függvényben 2 konstansnak kell kicserélni a pointerét.


Sajnos itt nyelv ismeret hiányba ütköztem :D Nem tudom hogyan kell a pointer constans kombóval megküzdeni.


(Ez egy BMEs beugró feladat kb 1/5 részét képező feladat. Nem a lecke megírásben kérek segítséget, csak tényleg elakadtam és emiatt nem akarok gyakorlatvezetőt vagy előadót emailozni)


Előre is köszönöm :)



2019. febr. 10. 20:12
 1/3 A kérdező kommentje:

Végül sikerült. :D


(Itt a második kép a megoldás esetleg ha több kétségbe esett BMEs is megfordul itt: [link] )

2019. febr. 10. 20:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért érdemes leírni a később idetévedőknek a "magyarázatot": a trükk annyi, hogy semmiben sem különbözik egy átlagos cserétől, ugyanis itt nem a pointer a const, hanem a típus, amire hivatkozik. Tehát minden gond nélkül megváltoztatható az értéke.

(Mókás lenne, ha std::swap-et hívna a függvényed. Vajon elfogadnák? :D)

2019. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elvileg csak kimenetet tesztelnek, szóval valószínűleg igen :D
2019. febr. 10. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!