Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miert utalja mindenki ennyire...

Miert utalja mindenki ennyire az SQL adatbaziskezelö munkat?

Figyelt kérdés

Most tyanulom az SQL-t a python kiegeszitesekent.

Sokan mondjak, hogy borzalmas ebben fulltime dolgozni.

Mi is ennek az oka?

Egyelöre nem erzem annyira szörnyünek.


2019. febr. 20. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert akkor napi 8-10 órában kell olyan adatokat, jogosultságokat meg lekérdezéseket bevinni, amiröl fogalmad sincs. Pl. egyik ügyfélnél a hengermüben kell mindenféle gyártási adatot tologatni, a másiknál meg pl gyógyszergyártásban mindeféle teszteredményeket, receptet, anyagkövetést.

És gyakran az ügyfél sem tudja hogy melyik mire jó.

2019. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert


1./ nagy a rizikó ha hibázol.

2./ Nem látványos amit csinál az ember, és ezáltal kevés az elismerés.

3./ Csak azt veszik észre ha elrontod, és nem működik. De akkor te vagy a h*, hogy nem értesz hozzá.


Másrészt:


Nem az SQL-el van a baj. rengeteg alkalmazásba tesz az ember SQL-t. A nagy SQL rendszereknél vannak gondok.


Általában ott viszont nagyok. Pl. teljesen jól működik a módosítás a tesztrendszeren, majd bekerül az "éles" környezetbe és megáll, nem működik, performancia gondok jönnek, több éve hibátlanul működő funkció kezd el nem működni stb. De "a határidő tegnap előtt lejárt, és mi az, hogy te még nem vagy kész?" "Miattad kell több millió Ft kötbért kifizetni, holnap be se gyere..." És hiába kapod meg a tesztrendszerhez akár az egész adatbázist élesben másképpen fog viselkedni. Pl. tök jól ment 100 rekorddal, de az éles rendszerben van 10 000 000 rekord, és 300-an használják egyszerre. Szinte mindig csak éjszaka lehet piszkálni az éles rendszert amikor már agyad sincs hozzá (belealszol a billentyűzetbe), és reggelre működnie kell. Miközben legalább 15 különböző főnök kérdezgeti félpercenként, hogy "mikor leszel már kész?" "hogy lehetett ilyen istenverte h*t felvenni erre a munkára?" és társai. Ha meg csont nélkül megoldottad akkor legközelebb még kevesebb időt kapsz rá "múltkor is azt mondtad, hogy 5-6 óra a verzió frissités/új modul beillesztése stb./, és fél óra alatt kész lettél. Most kapsz rá fél órát, legutóbb is elég volt" majd a 20. percben kiderül, hogy az éles környezetben valami picit más, mint a teszt rendszeren és nem működik. Majd a 29. percben: "te még mindig nem vagy kész? Holnaptól ki vagy rugva". És hiába mondod, hogy eredetileg 6 óra leállást kértél... Na ez nem hiányzik senkinek.

Nyilván ezeket kis rendszeren nem látod. De nagy rendszereken ez előjön.

2019. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2.: Köszönöm a részletes útmutatást, így már sokkal érthetőbb a helyzet.:)


Egy kérdés:

Mindenütt azt olvastam/hallottam hoyg az SQL fejlesztőket kb nagyítóval keresik, mert senki nem akarja csinálni és nagyon nehezen találnak ilyen embereket a cégek.


Ha ilyen enhéz embert találni miért mernek így bánni (mint a kutyával...) az SQL fejlesztővel?

2019. febr. 20. 17:59
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, mondjuk amit kettes ír, nagyjából mindenütt így van, ahol termelés folyik programozni kell. Én automatizálásban vagyok 19 éve, hasonlókat tapasztalok, leszámítva a fenyegetözést. Megfordultam VW-nál, vsiparban, mindenhol az volt a jellemzö, hogy egy új rendszernél mindenki késik, és a szoftveres üzembehelyezö szívja meg, mert ö áll a sor végén, és az idöpontja nem tolódik a késések által.

Nekem konkrétan volt olyan, hogy épp csak elkezdtem a munkát, de már jöttek a dolgozók, hogy indíthatják-e a sort, mert kellenének az alkatrészek Wolfsburgnak. (mindenki szépíti a dolgokat, kicsit hasonlított a Hofinak viccére, ahol csak 10-et ellett a malac,de 14 volt tervben)


Egyébként amerre jártam, sosem kimondottan adatbázisos embert alkalmaztak, hanem mondjuk rendszergazdát aki ért hozzá, vagy PLC programozót, de volt Wincc-s ember aki értett az adatbázishoz. Általában mindenhol megy a spórolás, és több mindent akarnak akasztani az emberre. Pl. egyik ollégám helyére most keresnek olyant, aki ezekben mind jártas, plusz elöny ha tud javában programozni.

2019. febr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!