Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android Studio, fragment...

Android Studio, fragment hívás fragmenttel?

Figyelt kérdés

Van egy Activitym, az megnyit egy Fragment . Ez a Fragment egy ListView-al van felszerelve, ha rákattintunk az egyik elemére, akkor egy újabb Fragment nyílik meg.

Eddig nagyszerűen működik a programom, viszont ebből a második Fragmentben van egy gomb, amit ha megnyomok meg akarok nyitni egy másik Fragmentet. Na itt lép ki a program és adja meg magát.


Fogalmam sincs, hol rontom el, mivel Fragmentből Fragmentet meg tudok hívni az alábbi módszerrel:


Fragment kovetkezoFragment = new kovetkezoFragment();

FragmentTransaction FragmentTransaction = getActivity().getSupportFragmentManager().beginTransaction();

FragmentTransaction.replace(R.id.mostaniFragment, kovetkezoFragment);

FragmentTransaction.commit();


Viszont ha ezt egy Fragment Fragmentjére írom meg, hogy meghívjon egy harmadik Fragmentet, akkor nem működik. Próbáltam így is, mert így is meg tudok hívni egy Fragmentre egy Fragmentet:


Fragment kovetkezoFragment = new kovetkezoFragment();

FragmentTransaction fr = getFragmentManager().beginTransaction();

fr.replace(R.id.mostaniFragment, kovetkezoFragment)

fr.commit();


Teljesen tanácstalan vagyok, nem értem miért nem akar működni. Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném!



#Android #activity #Android Fragments
2019. febr. 26. 18:22
 1/2 A kérdező kommentje:

Közben megoldottam a problémát. Azoknak írom le a megoldást, akik esetleg hasonlóval szenvedtek:

a replace-nél nem az aktuális fragmentet kell lecserélni, hanem az Activity Fragmentjét.

2019. febr. 26. 18:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy, de szólhattál volna akkor nekem :P

Tudod, hogy ki vagyok :D

2019. febr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!