Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ismeri valaki ezt a hibaüzenet...

Ozmium42 kérdése:

Ismeri valaki ezt a hibaüzenetet? (nmcli bug? )

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy programom (python3, GTK+ 3) az alábbi hibaüzenetet küldi időről-időre:


(process:24479): GLib-GIO-WARNING **: 12:37:14.596: ../../../../gio/gdbusobjectmanagerclient.c:1589: Processing InterfaceRemoved signal for path /org/freedesktop/NetworkManager/ActiveConnection/35 but no object proxy exists


Nem sokat sikerült eddig kiderítenem róla Google-lal, csak talán annyit, hogy ismert bugja a nmcli-nak (Ubuntu, NetworkManager).


A program leginkább gyanús részében kapcsolódási hiba esetén megpróbálom terminál parancsokkal kikapcsolni a wifit, aztán az internet kapcsolatot, majd vissza.


os.system("nmcli radio wifi off")

os.system("nmcli n off")

os.system("nmcli n on")

os.system("nmcli radio wifi on")


A gond csak az, hogy nem egyértelmű, hogy a hibaüzenet összefüggésben van ezzel. Néha lefut ez a rész, és nincs hibaüzenet, néha megjelenik a hibaüzenet magától.


Valaki, aki jobban ért hozzá, mint én, elmagyarázhatná nekem kicsit "konyhább" nyelven, hogy mit csináljak, vagy ne csináljak, hogy elkerüljem ezt a bugot vagy hibaüzenetet.



#linux #Python #bash #GTK #newtorkmanager #nmcli
2019. márc. 7. 19:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérdezzetek, ha több információ kell, mint amit leírtam.
2019. márc. 9. 18:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Hányas ubuntut használod?

Pontosan, milyen hibát is észlelsz?

2019. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ubuntu: 18.04.2 LTS


A hiba tulajdonképpen csak warning, a program normálisan fut tőle tovább, úgyhogy csak az üzenet megjelenésén érzékelni, hogy nem jó valami. Azóta annyit sikerült kideríteni, hogy valószínűleg konkrétan a os.system("nmcli n off") írja ki. Van egyébként 4 különböző warning is, amik egyszerre jelennek meg, de csak kicsi az eltérés. Most éppen nem tudom bemásolni a többit, csak ha legközelebb látom.

2019. márc. 9. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:

A kódját megtaláltam:


op = g_hash_table_lookup (manager->priv->map_object_path_to_object_proxy, object_path);

if (op == NULL)

{

g_warning ("%s: Processing InterfaceRemoved signal for path %s but no object proxy exists",

G_STRLOC,

object_path);

g_mutex_unlock (&manager->priv->lock);

goto out;

}



Következőnek a többit is másold, be nembaj ha kicsi az eltérés, de talán az alapján többet tudunk segíteni.

Kódot átnézni, kicsit idő igényes.

Annyit a kódból lehet szűrni, ha op változó valamiért nem kap értéket akkor ki írja ezt a szép figyelmeztető üzenetet.

Warning nem hiba csak egy figyelmeztető üzenet.

Utána nézek.

2019. márc. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na, csak most jelent meg ismét azóta. Az összes warning:


(process:10567): GLib-GIO-WARNING **: 18:34:28.795: ../../../../gio/gdbusobjectmanagerclient.c:1589: Processing InterfaceRemoved signal for path /org/freedesktop/NetworkManager/IP4Config/31 but no object proxy exists


(process:10567): GLib-GIO-WARNING **: 18:34:28.796: ../../../../gio/gdbusobjectmanagerclient.c:1589: Processing InterfaceRemoved signal for path /org/freedesktop/NetworkManager/IP6Config/37 but no object proxy exists


(process:10567): GLib-GIO-WARNING **: 18:34:28.951: ../../../../gio/gdbusobjectmanagerclient.c:1589: Processing InterfaceRemoved signal for path /org/freedesktop/NetworkManager/AccessPoint/180 but no object proxy exists


(process:10567): GLib-GIO-WARNING **: 18:34:29.133: ../../../../gio/gdbusobjectmanagerclient.c:1589: Processing InterfaceRemoved signal for path /org/freedesktop/NetworkManager/ActiveConnection/11 but no object proxy exists

2019. márc. 10. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami programot készítettél azt mire használod és mit tud?
2019. márc. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!