Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy osztály példányait elérhet...

Egy osztály példányait elérhetem egy másik osztályból? (java)

Figyelt kérdés

Csinálok egy osztályt amit a mainben példányosítok. Mondjuk csinálok 5 db példányt.


Ezeket a példányokat, amiket eltárolok szeretném egy 3. osztályból is elérni. Lehetséges? Öröklődéssel probálkoztam eddig sikertelenül.



#Java #osztály #öröklődés #példány másik osztályból
2019. ápr. 6. 04:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl. add át paraméterként a másik osztály konstruktorának a példányt.
2019. ápr. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez eddig miért nem jutott eszembe? :D Atya ég. Köszönöm :D


Nem értem akkor ezt az öröklődés dolgot, azt hittem ilyen esetekre jó az öröklődés.

2019. ápr. 6. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezer féle képpen lehetséges.

A konkrét megoldás a konkrét problémától függ.

2019. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az öröklődés nem erre való. Az öröklődés lényege, hogy egy általánosabb jellegű osztályt kibővítesz további tulajdonságokkal az származtatott osztályban. Például van egy Állat osztályod, aminek mondjuk vannak olyan adattagjai, mint faj, előfordulás, és súly. Ebből származtatsz mondjuk egy Emlős osztályt, ami tartalmazza az Állat osztály minden tulajdonságát, de ezen felül még számon tart olyan adatokat is, mint pl vemhesség hossza, szőrzet hossza, színe, ilyesmi. Aztán az Emlősökből tovább származtathatjuk pl a Kutyát, ami örökli az összes eddigi dolgokat, de ezen felül még tárolhatunk rajta kutyákra specifikus információkat is. Vagy az Állatból származtathatunk egy Madár osztályt, ott meg számontarthatjuk pl a szárny fesztávolságát, a csőr hosszát, ilyesmit. A Madár osztályt mondjuk tovább származtathatjuk Röpképes madarakra, ott számontarthatjuk a maximális repülési sebességét, repülési magasságát, stb. A lényeg hogy az öröklődésben egy fa szerkezetet rajzolunk fel, ahol az ősosztályból húzódnak lefelé a származtatott osztályok, és egy osztály minden felmenője tulajdonságával rendelkezik. Az öröklődés célja tehát nem az, hogy egymástól független osztályokat összekapcsoljunk, meg példányokat adogassunk nekik egymásból. Azt inkább úgy tudjuk megtenni, hogy írunk olyan metódusokat, amelyek ezeket a típusokat várják paraméterül, és azok dolgoznak rajta, vagy konstruktorban adunk hozzá a másik típusból példányt, stb stb. Ahogy a feladat igényli.
2019. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!