Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan oldanatok meg ezt a...

Hogyan oldanatok meg ezt a feladatot Pythonban?

Figyelt kérdés

A tesód szülinapi szendvicsét csinálod. A tesód szerint akkor jó egy szendvics, ha:


Van benne legalább egy fajta hús,

Legyen benne marha vagy sonka, de együtt ne,

Ha a szendvicsben van pulykahús, akkor legyen benne sajt is.

Írj programot a szendvics “jóságának” eldöntésére!


Pythonidomar oldalról van, csak én nem úgy csináltam ahogy o bemutatja, ezért érdekel a ti megoldasotok is.


2019. ápr. 8. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Írd le, Te hogyan csinálnád - esetleg töltsd fel a forráskódot valamilyen kódmegosztó portálra (például hastebin.com, ghostbin.com,...) - és akkor továbbnavigálunk, de ne várd el, hogy helyetted megcsináljuk.
2019. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
[link] végül sikerült, csak hogy lehetne megoldani rövidebben?
2019. ápr. 8. 20:41
 3/10 tabaki ***** válasza:
Attól függetlenül, hogy lehetne ezt még tömöríteni, az utolsó elif fölösleges, elég lenne egy else. Hogyha csak jó vagy nem jó lehet a szendvics, akkor minek vizsgálni, hogy rossz-e, amikor már kiderült, hogy nem jó?
2019. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszi! :D
2019. ápr. 8. 21:18
 5/10 tabaki ***** válasza:
A jóságot eldöntő összetett feltétel sem stimmel. A pulyka_sajt értékének akkor is igaznak kell lennie, ha pulyka nincs is a szendvicsben. Javaslom, hogy ennek a kezdőértéke igaz legyen, és csak akkor romoljon el, ha van pulyka, de nincs sajt.
2019. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, javítottam!
2019. ápr. 8. 21:28
 7/10 tabaki ***** válasza:

Na jó, én is megkockáztatok egy próbálkozást, remélem, nem néztem el semmit:

[link]

2019. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

marha = (input("Legyen benne marha? i/n ") == "i")


ezt a sort eltudnád magyarázni? Nem értem a végét

2019. ápr. 8. 22:23
 9/10 tabaki ***** válasza:

Oké. Megjegyzem, a külső zárójelek fölöslegek, véletlenül felejtettem ott, elég így is:

marha = input("Legyen benne marha? i/n ") == "i"

Ebből a sorból az 𝐢𝐧𝐩𝐮𝐭("𝐋𝐞𝐠𝐲𝐞𝐧 𝐛𝐞𝐧𝐧𝐞 𝐦𝐚𝐫𝐡𝐚? 𝐢/𝐧 ") == "𝐢" annyit tesz: „A bevitt érték egyenlő az "i" szöveggel” -- egy igaz vagy hamis állítás, attól függően, hogy mit írsz be. Az "i" esetén az állítás igaz, tehát a marha változó a True értéket kapja, egyébként False lesz.

A többi is hasonló kis bool-trükközés, a pulykát az bonyolítja meg, hogy ott a semmi+sajt, semmi+semmi kombinációkat is el kell fogadni a pulyka+sajton kívül. Ennek ellenére lehet, hogy arra is volna if nélküli megoldás, mindenesetre én nem találtam rá. Késő van...

2019. ápr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tabaki ***** válasza:

Hát, azt hiszem, megtaláltam a megoldást -- én sem értek Pythonhoz, úgyhogy leszel szíves tesztelni:

[link]

Annyit még megjegyeznék utólag, hogy az ifek kiküszöbölése meglehetősen öncélú játék volt a részemről, szó sincs arról, hogy valami probléma lenne velük, sőt, a kerülgetésük kifejezetten rontotta kód olvashatóságát. Nem ismerem az interpreter működését, csak feltételezem, hogy ebben a formában esetleg eredményezhet valamicske gyorsulást, de ennek nagy adattömeg feldolgozása esetén lehetne szerepe, ebben a programban semmiféle jelentősége nincs.

2019. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!