Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » For ciklus Pythonban?

For ciklus Pythonban?

Figyelt kérdés

Épp csináltam a Pythonidomár oldalt amikor elértem a for/bejáratós ciklushoz.


Viszont nem igazán értem.

Itt a kód: [link]


Az elejét még vágom, de a 11. sorban megáll a tudomány. Eltudnátok magyarázni nekem?



#Python #FOR ciklus #bejáratós ciklus #ghostbin
2019. ápr. 10. 22:56
 1/9 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem világos, mit nem értesz. A while ciklus a kód első részében írók neveit várja, amit töltöget fel az írók listába, egészen addig, amíg üres bemenetet nem kap. Ekkor tehát jó esetben van egy listád, ami írók neveit tartalmazza. Aztán jön a for ciklus, ami egyenként végiglépked az "írók" lista elemein. A ciklusváltozó az "író", vagyis ez jelenti az éppen aktuális írót, akinél a ciklus éppen tart. Aztán ez bekéri egy mű nevét, amit eltárol a "művek" listában.
2019. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Elég hamar megállt a tudomány.
2019. ápr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, mostmár értem. Köszi utolsó válaszoló!
2019. ápr. 11. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:

A for egy szekvencia bejárására (nem bejáratására, ahogy írtad) szolgál. Szekvencia minden, ami elemekre bontható. Tehát egy lista, egy halmaz, sőt egy szting is - a sztrin elemei például a karaketerek, a többinél meg egyértelmű.

A for ciklusmagja a szekvencia minden elemére lefut, úgy hogy a ciklusváltozó minden alkalommal a szekvencia másik elemének értékét veszi fel.

2019. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Szekvencia minden, ami elemekre bontható."

Szekvencia az a konténer, ami iterálható. (Esetleg még aminek van sorrendisége, bár ez nem szigorú feltétel.) Az más kérdés, hogy a Pythonban a list, tuple, dict és a set halmazok is iterálhatók.

2019. ápr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező ha ennyi megáll a tudomány és utána sem keresel, akkor ne erőltesd. A másik, hogy ez a pythonidomár oldal elég nagy szar lehet, ha ennyire lap dolgot sem magyaráz el, mint egy egyszerű for ciklus.
2019. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még aznap megértettem csak a Pascalos for ciklus zavart be nekem. Sok sikert a barátokhoz.
2019. ápr. 13. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez jellemző, a Pascalos vagy a C-s for ciklus csak számolni tud, a pythonos viszont bejár egy szekvenciát. Ezt a különbséget kell megérteni.
2019. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja, evidens, hogy a Pascal-os for ciklus zavar be, mindig ez a gond xD
2019. ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!