Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók! Van köztetek...

Programozók! Van köztetek olyan, aki gondolkodik, hogy más szakmára váltson?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen szakmára, és miért? Van, aki az IT-t is ott akarja hagyni?

2019. ápr. 14. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem megöli a kódolás a lelkem, nagyon unom, elegem van abból hogy minden rohadt félévente megváltozik, folyamatosan képeznem kell magam (ezzel nem lenne baj, ha 1-2 dolgot kéne csak, de 8-9 dologra kell figyelnem. Arra gondoltam hogy elmegyek a fogorvosira, azt biztos élvezném.
2019. ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint az előbbiekben megszólalt kolléga is példázza, erre kétféle válasz van. Mint ahogy programozni is kétféle ember szokott elkezdeni.


Van az olyan, mint én, aki elég fiatalon (12-13 évesen, vagy még korábban) rákattan arra a fantasztikus érzésre, amikor a kezed alatt valami élő, működő dolog épül, rendszerré válik és válaszol neked. Nekünk a programozás nem munka, hanem jóformán drog. Ismered azt az érzést, amikor egy csomagolópapírt egy nagyon éles ollóval úgy tudsz végigvágni, hogy nem csukod be az ollót? A programozás pontosan ez az érzés, csak a papír végtelen hosszú. Nem lehet abbahagyni. Nem lehet feladni soha. Nem lehet nélküle élni. Hogy meg is fizetik, az mellékes. Hazamegyek, leülök otthon is, és kikapcsolódásként programozok mást. Nincs is tévém, vagyis csak azért, hogy legyen mire rákötni a jó öreg Commodore 64-est. Természetesen azon is programozok.


És vannak azok, akik felnőttként választották a programozást, elmentek valami iskolába, ahol úgy-ahogy megtanulták, és azóta is szenvednek vele. Ők szokták hamarosan abbahagyni.


Kétféle programozó van: aki kevesebb, mint négy éve csinálja, és aki gyerekkora óta. Nagyjából négy évnél szoktak kiszállni a hátulgombolósok. Én a billentyűzetre borulva fogok meghalni, de boldogan.

2019. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont most váltok programozásRA. Igaz, a programozói szféra egy szűk, és kevéssé változó területét céloztam be, de önmagában a változással, változatossággal nincs bajom.

Mondjuk hivatásos webfejlesztő nem lennék, ahol kis túlzással már tényleg abból áll a szakma, hogy kétnaponta kijön egy újabb gyengén dokumentált JavaScript keretrendszer, és nyald be, mielőtt még jön a következő.

2019. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Nincs az az isten, hogy én abbahagyjam a programozást. Ennek élek, imádom csinálni és ez ad nekem önbizalmat is, hogy a szakmai életben jól állok.


25/F

2019. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

15 éve otthagytam. Nalam nem a változás volt a gond

Meguntam hogy mindig ugyanaz ismétlődik ugyanoda ülök le telik az idő ugyanazt csinálom az egész egy virtuális dolog.


Így új munkába kezdtem olyan téren ahol nem kell annyira logikusan gondolkodni mint a programozasnal. Nekem bejött mert míg programozók között átlagos voltam itt elég jól teljesitek tipikus vakok között felszemu :))

Több pénz, munka miatt több külföldi út, világot látok jókat kajálok beszélgetek . A nehéz része az, hogy emberekkel is kommunikalnom kell és míg a gép javarészt akkor tévedett ha én tevedtem, az emberek random reagálnak mindenre

2019. ápr. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy dolgot utálok benne nagyon, hogt gépen kell dolgozni. Alapvetően jó, de a hobbim is játék, programozás, sorozatnézés, egész nap a gép előtt ülök. Néha jó lenne pl csak fagyit árulni :D
2019. ápr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 mire érdemes váltani? én is unom
2019. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

webfejlesztésről váltottam játékfejlesztésre :D


A web nekem túl unalmas és száraz, kevés! Játék miatt kezdtem el programozni magamtól 14 évesen, a web soha nem is érdekelt igazán. Aztán pár éve úgy döntöttem, hogy a játékfejlesztésbe komolyabban belemászom (előtte csak játékszervert scripteltem). Ma már játékokon dolgozom (javarészt saját vagy közös), van amiért még pénzt is kapok. Nem a profit a fő célom, csak egész jó opció, de amiért igazán megéri az a tudás és a kreativitás kiélése.

Plusz amiből ez az egész indult az egy elég nagy projekt, mondhatni egy életművem lesz, csak még az évek :)

2019. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!