Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy mai átlagos gépigényű...

Egy mai átlagos gépigényű játék megírásához, teszteléséhez, stb, milyen számítógépre van szükség ár-tejesítmény optimális arányában?

Figyelt kérdés
Erősebbre, mint amilyen a játék játszásához kell optimális esetben? Tesztelés alatt nem a játék végigjátszására gondolok, hanem.. nem tudom. Az egyes részek minél gyorsabbi futtatásához, stb (nem értek hozzá). Persze az se lenne rossz, ha a gépen futna az adott játék, de hallottam, hogy egészen más gép kell egy játék elkészítéséhez tervezéséhez, mint egy játék játszásához. Ezért vannak direkt working meg gaming pc-k. Mivel programozással kapcsolatos a kérdésem, ezért raktam ebbe a topikba.
2019. ápr. 15. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Átlagosra.
2019. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy ilyesmi átlagos játékhoz elég egy átlagos gép is.


Én 1080Ti-os configot építettem magamnak, de én VR részt is rakok bele, szóval az oculushoz erős gépet akartam, főleg ha még nem optimalizált elemeket rakok bele.

Mellette van egy zenbookom amin simán tudok egyszerűbb játékokat fejleszteni mx150-es vidkarival. Szóval nem atomreaktor kell nyugi.


Unity játékmotort használok és a tutorialok nagyon nagy részében óriási erőforrás pazarlást látni. Főleg amikor tényleg számítás igényes 1-1 rész, de a videóban berakja az update alá. Én is az update alá rakom legtöbb esetben, csak én limitálom a futását, felesleges minden framenél kiszámolni egy csomó adatot. Főleg amikor mindig új objektumot hozol létre a régit "eldobva".

Szerintem nézz utána annak, hogy hogyan írj olyan kódot ami nem eszi meg a gépet és akkor elég jó játékot tudsz csinálni erőforrás spórolással. Akármilyen motort, technológiát is használsz :)

2019. ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2019. ápr. 16. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!