Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha kvízprogramot írok, lehet...

Ha kvízprogramot írok, lehet probléma a plagizálással, "szerzői jogokkal"?

Figyelt kérdés

Csak gyakorlásként, mert elég összetett dolog, számomra még kihívás. Ráadásul "elavult" módon desktop programként, mert épp a WinForms-t gyakorlom.


Lehet probléma abból, hogy honnan szerzem a kérdéseket?

Főleg, ha pl. felteszem a GitHub-ra?


Igazából a program kódja a lényeg (nyilvánvalóan...öhm), de összeszedek hozzá pár tesztkérdést innen-onnan.


2019. ápr. 16. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogász, de szerintem egy kvíznek a kérdése nem minősül szerzeménynek, ráadásul bizonyítsák be hogy nem magadtól jutott eszedbe ugyanaz. Ha csak gyakorolsz, végképp nem érdekel senkit a jog, akkor kezd általában problémás lenni, ha te nem ingyenes alkalmazást készítesz, és neked ebből bevételed származik (vagy olyan tartalomról van szó ami amúgy máshol fizetős lenne). Egyik sem teljesül az esetedben, így szerintem nem kéne félned. De ha van lehetőséged, sosem rossz megoldás engedélyt kérni a forrástól (aztán kiderül, hogy ő is másolta :D )
2019. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyelőre gyűjtöm amúgy a hivatkozásokat, meg van ilyen társasjátékom, azt is használom.


Egyébként magát a programot nem terjeszteném, maximum még a kódot, olyannak, aki azt ellenőrzi.

2019. ápr. 16. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!