Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sakk táblát hogy lehet csináln...

Sakk táblát hogy lehet csinálni C# konzolos alkalmazásba? Annyi sor és oszlop kell ahányat megad a felhasználó és a mezőkben is tudni kell mozgatni a bábúkat.

Figyelt kérdés

Beadandó feladatom a sakk készítése, de problémám van a tábla létrehozásával is. Szóval akárhány sor és oszlop lehet (mert ez nem "sima sakk"), szóval akárhány bábú lehet a szélső oszlopokban a kezdéskor (ennek a számát a felhasználó adja meg.)

És tudnom kell hivatkozni az egyes mezőkre, hogy ha oda kell mozgatni egy bábút.


Gondoltam tömbökre, de sajnos nem tudom megcsinálni, mert a felhasználó adja meg a sorok és oszlopok számát, így manuálisan nem tudok annyi oszlopot és sort tartalamazó tömböt létrehozni, amennyi kéne. Listát nem tanultunk még. Hogy lehetne megoldani?


2019. ápr. 16. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. "Gondoltam tömbökre, de sajnos nem tudom megcsinálni, mert a felhasználó adja meg a sorok és oszlopok számát, így manuálisan nem tudok annyi oszlopot és sort tartalamazó tömböt létrehozni, amennyi kéne."

M'ér nem?

2. Milyen bábuk fognak kimaradni, ha a tábla keskenyebb, mint 8? Milyen bábuk fognak bekerülni, ha a tábla szélesebb, mint 8? Hogy fog a játék működni ha a tábla szélessége páratlan?

3. Biztos nem értetted félre a feladatot és nem dinamikus a pálya méret, vagy nem sakkot kell megvalósítani?

2019. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Puluc nevű játékot kell csinálnom, de egyszerűbb volt sakként kiírni a kérdést. Mert gyakorlatilag ugyanolyan a pálya, csak a két szélső oszlop kivételével a mezőket nem választja el ez a jel: |


De már órák óta szenvedek és sehogy se sikerül :/

2019. ápr. 16. 22:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#2


És a felhasználó a "kövek", és a "mezők" számát adja meg?

2019. ápr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

El nem tudom képzelni mi nem sikerül.

Létrehozni egy tömböt?

2019. ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3: Igen


#4: Igen úgy nem sikerül létrehozni, hogy annyi sor és annyi oszlop legyen ahányat megad a felhasználó. 2D-s tömbbel próbálkoztam de egyszerűen nem tudom pl azt megcsinálni hogyha előre akarja léptetni mondjuk az 1-es követ 2 mezővel akkor arra a mezőre rakni a "követ" (amit X betűvel helyettesítek)

2019. ápr. 17. 00:19
 6/13 anonim ***** válasza:
M'ér nem?
2019. ápr. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Tanulság: ne hazudj arról, hogy mi a feladat.
2019. ápr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

int i = // ebbe belerakod/bekéred az egyik méretet

int i = // ebbe belerakod/bekéred a másik méretet


tömb létrehozás:

var t = new T[i, j];


Ahol T a tömb elemeinek a típusa.

Bár nem teljesen értem ebben mi az a nagy dolog.

2019. ápr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez mi az Istenért nem jó???


Console.Write("sor: ");

int sor=int.Parse(Console.ReadLine());

Console.Write("oszlop: ");

int oszlop=int.Parse(Console.ReadLine());

string[] palya=new string[sor,oszlop];

for (int i=0; i<sor; i++)

{

palya[i,0]="X";

}

for (int i=0; i<sor; i++)

{

for (int j=0; j<oszlop; j++)

{

Console.Write(palya[i,j]);

}

Console.WriteLine();

}



Hihetetlenül utálom a programozást. 2-est valahogy összeszenvedem belőle és soha többet nem fogok programozni.

2019. ápr. 17. 11:38
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Mi akar ez lenni?
2019. ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!