Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit csináltok, ha otthon, pár...

Mit csináltok, ha otthon, pár nap alatt olyan feladatot kell megoldani programozásban, amilyet még sohase csináltatok?

Figyelt kérdés
Emberi segítség nincs, csak a net....
2019. ápr. 22. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Apró kis lépésenként oldanám meg, részfeladatokra bontanám. Ha valamit nem tudnék, rákeresnék az adott probléma megoldására, vagy ha adott nyelven nem tudnám miként kellene megvalósítani, akkor arra.
2019. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem is az algoritmussal van problémám jelen esetben, ez hót könnyűnek tűnik.


Nem tudom, adott feladat végrehajtásához milyen osztályok, azokbak milyen metódusai állnak rendelkezésre, azok milyen adatszerkezetet várnak....


Az egész új nekem.



Elég sok dolgot meg tudtam tanulni tökegyedül, ezek egy részéről érkezett is pozutív visszajelzés, ezért nem adtam fel, de már vagy 5 napja keresgélek a neten, persze angolul.

2019. ápr. 22. 11:32
 3/21 anonim ***** válasza:

12 éve programozok. A legtöbb feladat olyan, amit még sosem csináltam meg. :)

Nagyon jól írja az első, hogy apró feladatokra bontom, amiket már meg tudok csinálni és egymásra tudok építeni.

Ha egy részfeladat van, amit még sosem csináltam, akkor stack-overflow, vagy google ad megoldásokat az adott problémára. Ezek általában nem egy-az-egyben használhatóak, de segítenek átlendülni egy adott problémán. De sokszor csak eljárási leírásokat, vagy szabványokat olvasok, hogy miként lehet egy adott feladatot elméletben végrehajtani. Aztán legtöbbször van ezekre már megírt lib, amikhez unit teszteket gyártok, és/vagy végig nyálazom a forráskódjukat, hogy egyáltalán használhatóak-e.


Pl most SSL gondjaim vannak, mert az eddigi rendszerünk kezeli az SSL1.0-t és a 2.0-t, de a 3.0-ára átált az egyik rendszer és azt már nem kezeli, ezért megnézem a szabványokat, hogy mi a különbség és valószínű egy lib behívásával és néhány sor átírásával működni fog a rendszerünk. De még sosem foglalkoztam SSL-el, ezért számora ez teljesen új.


A legtöbb programozási feladatot nem konkrét programnyelveken szoktam megoldani, hanem pszeudo nyelven. Ha egy folyamatábra kész van, abból már bárki le tudja kódolni. A programozás legtöbbször gondolkodás és nem gépelés. :)


A feladatok részletes kidolgozása a programozás része.

2019. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ennek minden része olyan, amilyet még nem is láttam.
2019. ápr. 22. 11:51
 5/21 anonim ***** válasza:
Elmondanád nagyvonalakban hogy mi a konkrét feladat?
2019. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem célom, hogy más csinálja meg helyettem, főleg ebben a helyzetben.

Elkezdtem infós állásokra pályázni és hát ahhoz kapcsolódó feladat.

Még úgy is gyanússá válok, ha akár nagyvonalakban elmondom, hogy nyilván más is pályázott és kapott ilyen feladatot. Nomeg beadom úgy, hogy félig helyettem csinálták meg, felvesznek és 2 nap alatt kiderül, hogy nem állom meg a helyemet.



Nem szívesen engedem viszont el a próbálkozást, egyrészt már rengeteg időm ráment másrészt nem feltétlen vagyok hozzá kevés, csak nagyon új terület nekem.

2019. ápr. 22. 12:34
 7/21 anonim ***** válasza:

Nyugi, senki nem akarja megcsinalni helyetted a feladatod, pláne nem ingyen! Azt hiszem ettől nem kell tartanod.

Azért lettem volna kiváncsi a feladatra, mert egészen biztosan ez a feladat is (ahogy minden más feladat is) felosztható kisebb részfeladatokra, amiket egyébként könnyen meg lehet oldani, vagy rájuk lehet keresni a Googlén.

Tulajdonképpen ez maga a programozói gondolkodás.

2019. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A részfeladataira keresek Google-n, legalábbis ha ezt lehet részfeladat alatt érteni.


Igazából mindent fel szoktam osztani részfeladatra, bár lehet, hogy nem megfelelő módon, mert túl egyszerűnek tűnik, hogy csak úgy zsigerből jön.

2019. ápr. 22. 12:40
 9/21 anonim ***** válasza:
Akkor kezd ezzel: [link]
2019. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hálózati programozással még nem foglalkoztam és ez olyasmi (bár abban se vagyok biztos) plusz add-in, és azzal se foglalkoztam még. Az első pár óra telepítéssel telt.



Szóval nem fejtörő jellegű, hogy itt egy metódus, adott 2 paraméter, a visszatérési típus és írd meg, hogy konkrétan ezt és ezt csinálja.



De többet nem szeretnék róla.


Szerintem ennyi volt, ennyire még nem dolgoztam meg visszautasításért.

2019. ápr. 22. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!