Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programozás

A kérdés

A San Franciscóból Jöttem tanfolyamai mennyire fedik le a Java junior programozói tudást?

Rendkívül érdekes videóik vannak. Még nem vagyok benne az IT vérkeringésben, ami a munkát illeti, így nem tudom mik azok a hard skillek, amik feltétlenül szükségesek lennének egy junior Java programozóhoz. Aki benne van az IT munkavilágban az elmesélné mennyire fedi le San Franciscóból Jöttem tanfolyamai a junior Java programozói tudást? (Elsősorban az asztali alkalmazások fejlesztése érdekelne, bár ezen kívül valamennyire a webfejlesztés és a mobilra történő alkalmazásfejlesztés is érdekel.)

máj. 6. 12:41  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Elmondja az alapokat, de azokat akárhol fel lehet szedni, a java középhaladóval már speciel semmire nem mentem, annyira semmilyenek a videók.

Érthető, jó kurzus, önmagában édeskevés.

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont máj. 10. 19:10 Privát üzenet
Ja, konkrétan a kérdésre válaszolva, semennyire nem fedi le a junior szintet. Vedd úgy, hogy olyan, mintha megtanulnál az abc-ből pár betűt, de nem tudsz még igazából sem írni, sem olvasni, max összedobálni random betűket. Sokkal-sokkal több kell ennél.

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont máj. 10. 19:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom. Az egyetemen még ennyit sem tanítanak programozni mérnökinformatikán.

# 3/14Időpont máj. 10. 20:56 Privát üzenet
Szomorú...

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont máj. 10. 22:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát, igen. Túl sok az olyan sallang, mint a digitális techika. Például a Git-ről még egy szót sem ejtettek, pedig legalább említés szintjén igazán foglalkozhatnának vele.

# 5/14Időpont máj. 10. 23:44 Privát üzenet
#5 Néhány szóban felesleges vele foglalkoni. Kb minden informatikus tud a létezéséről. Még az is, aki nem használja.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont máj. 12. 14:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tudom, csak ez egy példa volt. Valahol olvastam, hogy probléma szokott lenni, hogy még a Git-et sem tanítják meg egyetemen és a pályázó delikvensek közül vannak, akik nem értesültek a Git-ről.

# 7/14Időpont máj. 12. 16:33 Privát üzenet
Tökre nem triviális a git annak, aki életében nem programozott még, kell egy kis gyakorlás is, míg belejön az ember. Főleg ha már eljut a branchelésig meg pull requestig.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont máj. 12. 16:45 Privát üzenet

"Ja, konkrétan a kérdésre válaszolva, semennyire nem fedi le a junior szintet. Vedd úgy, hogy olyan, mintha megtanulnál az abc-ből pár betűt, de nem tudsz még igazából sem írni, sem olvasni, max összedobálni random betűket. Sokkal-sokkal több kell ennél."

Sajnos ez az igaz, mégha az itt álmodozó kb 16-25 éves korosztály mást is szeretne.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont jún. 19. 18:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor hol lehet annak utána járni, hogy mit vár el az ipar egy-egy Java juniortól? Az álláshirdetések még annyira sem biztosítanak konkrétumot, mint a San Franciscóból Jöttem.

# 10/14Időpont jún. 20. 02:07 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Diploma nélkül hogyan lehet programozóként elhelyezkedni?
Haladó programozók! Ti milyen forrásokat használtok, tudásotok bővítéséhez?
Szerintetek önállóan meg lehet tanulni azokat az alapokat amivel el lehet helyezkedni a hazai IT piacon (pl. junior java fejlesztőként)?
Android vagy Spring/JavaEE a jobb karrier szempontjából?
Milyen tapasztalat kell egy gyakornoki álláshoz?
BlackBelt-nél egy kezdőnek (ősszel végzek ELTE IK-n) mennyit fizetnek? Ha valakinek van bármilyen tapasztalata róluk azt is szívesen veszem, vagy más tipp ahol a kezdőket szívesen várják?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!