Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék c++ játékfejlesztő...

Szeretnék c++ játékfejlesztő lenni viszont érettségim nincs. Még pesten jártam egy gimibe de nem végeztem el. Mit gondoltok? 18éves vagyok

Figyelt kérdés
Úgy tudom vannak ilyen " magániskolák " ahol lehetőség van megtanulni a c++ játékfejlesztés csínját bínját és akár el is helyeznek utána.Tudtommal nem olcsók 600-1M be kerülnek. Tudnátok ilyeneket mondani? Melyikbe érdemes menni és miért? Köszönöm

2019. máj. 19. 04:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is az ilyen iskolákan is alapfeltétel az érettségi, és lássuk be, akinek egy érettségi megszerzése is gond, annak a programozás is az lesz.

Másodszor az ilyen iskolákban főleg webfejlesztésre koncentrálnak, azaz főleg kódolásra. A játékfejlesztéshez komoly matematikai alapok kellenek, tehát ahhoz mindenképpen kell az egyetem.

Hamradszor, oké, szeretnél játékfejlesztő lenni, de kiróbáltad már egyáltalán? Van saját próbálkozásod akár az egyik ismertebb engine felhasználásával? Tisztában vagy vele, hogy a játékfejlesztés a szakma egyik legnehezebb ág, sok a túlúra és rossz a fizetés?

2019. máj. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez legalább érettségi kell, anélkül nem állnak veled szóba.A különböző tanfolyamokra eleve elvárnak folyékony középfokú angol nyelvtudást.
2019. máj. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én játékfejlesztést tanulók Hollandiában. Ha az érettségi gondot okoz, ne kezdj neki
2019. máj. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi nélkül fel sem vesznek semelyik bootcampbe, plusz nem helyeznek el, hanem neked kell megfelelni állásinterjún, viszont ha az érettségi is kihívást okoz, ne adj magadnak sok esélyt.
2019. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi nélkül a papír megszerzése nem lesz egyszerű.

Én hobbi szinten foglalkozom játékfejlesztéssel (Unity játékmotorral), pár év tapasztalatom van benne és már anyagilag is az előnyömre fordítottam ezt a hobbit. Ahhoz, hogy elérd azt a szintet amivel már tudsz önállóan dolgozni, akár pénzt is keresni, ahhoz nagyon sokat kell tanulnod! Ez egy véget nem érő folyamat lesz, tehát nem olyan, hogy 2-3 év alatt eléred a profi szintet és A-tól Z-ig mindent tudsz és soha nem lesz semmi új onnantól. 2-3 év az alapokra elég javarészt és max ha otthon is fordítasz rá, akkor erős haladó szinten leszel. Ha egy adott játékmotort választasz (C++-hoz Unreal motor passzol főleg), akkor azon a kereteken belül tudsz megvalósítani majd rengeteg dolgot, de mellette még nagyon sok tudás kell, ha attól el akarnál térni. A játékmotor sokat a kezed alá ad, nem kell tudnod hogyan valósítja meg a grafikus dolgokat, fizika számításokat és hasonló létfontosságú műveleteket. Ha saját dolgokat akarsz megvalósítani motortól függetlenül, vagy a motor által nyújtott kereteken kívül szeretnél fejleszteni, akkor szintén tanulni tanulni tanulni.


Kereshetsz iskolát ami jó esetben erős alapot ad majd a későbbiekhez, de főleg rajtad áll, hogy milyen probléma megoldó készséggel rendelkezel, mennyire érted meg a dokumentációkat/tutorialokat és mennyire vagy nyitott az új dolgok tanulása terén.

2019. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hobbiként csinálhatod, megtanulhatod a megfelelő motort, programnyelveket. Nem tudom, hányadikig jártál gimnáziumba, de van szakgimnázium is programozás vagy programozói szakkal. Nem tudom, hogy van-e olyan hely, ahol estin foglalkoznak veled, és remélhetőleg besűrítve a tananyagot, hiszen elvégeztél már valamennyit a gimnáziumból. Megtanulsz programozni, megtanulsz angolul, megtanulsz keresni az Interneten. Külön játékprogramozást nem tanítanak, de elmondják, hogy mi kell hozzá. Te megtanulod otthon. Lesz érettségid is.
2019. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18 évesen még akár nappalin is tanulhatsz. De 9. osztálytól kell kezdened.
2019. máj. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!