Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gazdaságinformatikus diploma...

Gazdaságinformatikus diploma vagy egy 5 hónapos programozó képzés jobb ha programozóként szeretnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a legjobb egy proginfos diploma lenne a legjobb erre a célra, de későn jöttem rá hogy ez érdekel és már nincs lehetőségem elkezdeni a proginfot.
2019. máj. 20. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha még egyetemen vagy, akkor mindenképp fejezd be. A diploma mindig előny, bármilyen is legyen az. Utána lehet gondolkodni egy gyorstalpalón, de jobb esetben OKJ-n.
2019. máj. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszomhoz kapcsolódóan, ha összeszámolod, hogy mennyi év is áll előtted és 1.5-2 év jön ki, akkor még akár érdemes infóra is átmenni. Pár tárgyat el tudsz fogadtatni és kb ugyanúgy jössz ki. De lényeg mindenképp a diplomán van.
2019. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Egyik sem, a tanulás a jobb. Az IT világában hulla mindegy milyen papírod van, ha nincs mögötte tudás.
2019. máj. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Én akárhány komolyabb, multi céghez mentem programozónak, mindenhol az volt az első kérés, hogy küldjem át a diploma másolatát. A munkaköri leírásokban is mindenhol benne volt, hogy az állás betöltéséhez felsőfokú végzettség kell.
2019. máj. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

#4:

igen ezt így írják bele, de kb sehol sem kötelező (MÉG HIVATALBAN SEM!)


nekem OKJ-m van (több is) és a főnököm úgy fogalmazta meg korábban ezt a kerülőt, hogy diploma, vagy 5 év releváns szakmai tapasztalat


több (volt) kollégámnak nem volt informatikai végzettsége (még OKJ sem), viszont szakmailag teljesen megfelelően helyt álltak, sőt jobban, mint a diplomás kollégák egy része


papír vagy referencia számít igazából


van aki több papírral sem tudja elvégezni megfelelően a munkát, más meg papír nélkül simán, persze ehhez a megfelelő tudás, tapasztalat szükséges

2019. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gazdaságinformatikai diploma szakirányú felsőfokú végzettségnek számít a munkák keresésekor, szóval mindenképp végezd el. Ha magadtól otthon tudsz tanulni programozást, akkor ugyanúgy jó a gazdinfó is. Ha a tudásod megvan, onnantól a munkáltató csak azt nézi, hogy IT-s diploma ez is meg az is. Ha nézi. Lépcsőlépegetéshez mindenképp kell a diploma.
2019. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy számít-e bárhogyan a nem szakirányú diploma?
2019. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Derwer ***** válasza:
100%

Én is sok multi végnél azt látom, hogy márpedig diploma az kell. (nem kell vele egyetérteni, de így van)


#7: Multi cégeknél sokszor ha nem releváns szakon is van a diploma, megoldják, hogy felvegyenek, ha amúgy tetszel nekik. (HR szűrésen át kell jutni attól még persze)

2019. máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!