Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha felrakok egy XAMPP installá...

Ha felrakok egy XAMPP installációt default beállításokkal, akkor más el tudja érni az Én localhostomat "a külső" interneten keresztül?

Figyelt kérdés

Kívülről elérhető lesz mások számára a weboldalam/a webszerver/a projektem? Kívülről belelátnak az htdocs mappába vagy a számítógépemen lévő egyéb fájlokba? ...Vagy mindez alapból nincs így, és ehhez a külső internetes eléréshez valamilyen speciális beállítás(ok)ra lenne szükség?


Nekem itt most az a célom, hogy privátba fejleszthessek, és kívülről ne lehessen hozzáférni a projektemhez. Alapból ez gondolom így is van, csak elbizonytalanodtam amiatt, amit ebben a videóban mondanak 0:50-től kezdve: https://www.youtube.com/watch?v=k6ZiPqsBvEQ&list=PL442FA2C12..


Ha mondjuk az Apache a 80-as porton figyel, akkor gyakorlatilag külső kéréseket is tud fogadni, amik erre a portra érkeznek?


Hálózatokhoz, portokhoz, router beállításokhoz nem igazán értek, ezért is kérnék most itt segítséget Tőletek. Csak szeretnék megnyugodni/annak biztos tudatában lenni, hogy az Én localhostomat csakis Én láthatom, és "a külső" internetről nem lehet se a projektjeimhez, se a gépemen lévő fájlokhoz hozzáférni.



2019. máj. 25. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a routeren nincsen a 80-as portra forwarding beállítva (esetleg még tűzfalban is tiltod a bejövő kéréseket) akkor senki nem tud kívülről belelátni a localhost webszerveredre.
2019. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Hálózatokhoz, portokhoz, router beállításokhoz nem igazán értek"

és nem is teheted meg, hogy ne érts ezekhez!

No para amúgy nem fogja senki látni a weboldalad..sőt ha szeretnéd, h megmutasd akkor is odafognád vele a füled mielőtt elérhető lenne a külvilágnak és az is max a publikus ip.n keresztűl...

Nem mellesleg használj naprakész oprendszert pl. win10 ill. ne használ a gépeden mindenféle lekalózkodott szoftot és nem kell félned..

2019. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:


Port forwarding-gal sosem foglalkoztam még, tehát akkor az ezekszerint rendben van.


A tűzfalban viszont nem vagyok biztos. Képen csatolom, hogy ott mit látok: [link]


Ez így megfelelő beállítás ahhoz, hogy kívülről ne fogadjon kéréseket a webszerver? Vagy a "Magánjellegű" sem jó, ha be van pipálva a HTTP szervernél? Ezt megtennéd kérlek, hogy elmagyarázod? Köszönöm!

2019. máj. 25. 23:25
 4/5 A kérdező kommentje:

...még ezt is találtam, hátha segít:


[link]

2019. máj. 25. 23:38
 5/5 anonim ***** válasza:
"Webfejlesztő"
2019. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!