Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most feltenném én is a kérdést...

Most feltenném én is a kérdést, amitől már valószínűleg sokan rosszul vagytok itt: milyen nyelven programozzak?

Figyelt kérdés

Az első évemet fejezem be éppen a BME mérnökinfón. Tanultam a gimiben C#-ot, nagyon alacsony szinten, a nyelv objektum-orinetált szemléletét egyáltalán nem használtuk ki. Az egyetemen C, C++-t és egy kis Assembly-t tanultam.

Habár nem ment olyan rosszul, az Assembly-C vonalat inkább hanyagolnám, a C++ tetszett, de nem igazán látom, milyen lehetőségeim vannak vele. Ha ezt választom hobbiprojektek készítésére, mik legyek azok. Illetve bármely más nyelv esetén, miket érdemes kezdetben megírni, ha az alapok (remélhetőleg) megvannak?

A HTML-CSS-JS hármas sem volt rossz, de valószínűleg marad hobbi, mert nem szeretnék egy alsó kategóriás front end fejlesztő lenni.

Nyitott vagyok más nyelvekre is. Pythont is láttam már, egy kicsit túl megengedőnek tűnt a C, C++ után. Java-val még soha nem fogalkoztam, az őszi félévben lesz az egyetemen, addig nem is foglalkoznék már vele.

A cél az lenne, hogy a jövő nyáron egy gyakornoki állást már megkapjak.


2019. jún. 3. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Python vagy Java mindenképp jó irány szerintem.

Esetleg Kotlin, Go, Ruby. Ezek eléggé elől vannak a mindenféle listákon.

2019. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

C++ vagy C# mind2 elég piacképes és hasznos nyelv.


Ha a matek áll hozzád közel, vagy fontos a komolyabb performancia, vagy akár ha a hardverhez közeli dolgokat szeretnél programozni akkor C++-t ajánlom.


A C# mondhatni "egyszerűbb". Sokkal kényelmesebb, kevesebb dologra kell odafigyelned és kevesebb kritikus hibát tudsz elkövetni vele. Viszont ez rákényszerít arra, hogy mindenképpen OOP szemlélettel állj a programozáshoz. Ennek meg van a maga előnye és hátránya is. Webes backend és standalone alkalmazások fejlesztésére is alkalmas.


A Python is kezd elég nagy teret nyerni igen. Viszont ahogy mondtad "túl megengedő" a többi nyelv után. A pythonnak is meg van a maga felhasználási területe, sokra képes, de nem hivatott kiváltani sem a C++-t, sem a C#-ot. Kevés is lenne hozzá, viszont azokra amikre használják javarészt megfelelő és mondhatni tökéletesen alkalmas is. Kezdőknek sokszor ezt ajánlják, viszont utána célszerű más nyelveket is megismerni. Szintén piacképes és hasznos nyelv, ha értesz hozzá, akkor könnyen eltudsz helyezkedni vele, akár gyakornokként.


Java-t itt sokan leszólják, hogy a C# már nagyon túlnőtte. A C# multiplatformos lehetőségei miatt eléggé odavert a java-nak, de a javanak is maradt létjogosultsága. Javaval még csak minimálisan foglalkoztam, tudom, hogy szintén OOP nyelv, mint a C# és multiplatformos. Androidra használják legtöbben az újak közül, de egyéb felhasználási területei is vannak, például webes backend, servicek is.



A hobbi projektekről meg annyit, hogy olyat keress amit élvezel, amit szívesen csinálsz.

Én például anno egy játékszerver miatt kezdtem programozással foglalkozni, aztán jött a webfejlesztés (PHP), akkor még azt gondoltam a webes dolgok mennyire jól és milyen sok lehetőséget rejtenek számomra. Aztán rájöttem, hogy nekem a webes világ nagyon szűk és felesleges a határokat feszegetnem, vagy épp az aktuális lehetőségekkel megközelítenem a céljaimhoz szükséges dolgokat. Ma már játékfejlesztés a hobbim amit nagyon élvezek, szeretem ebben kiélni a kreativitásomat. Hobbinak olyat keress ami nem túl kevés, vagy épp nem túl sok számodra. Ha robotot akarnál építeni, akkor nem nagyon éri meg pl HTML-CSS-JS frontend szinten legózni és fordítva. Jó ha minél több elméletet, technológiát, technikát, algoritmust...ismersz, DE annyi és annyi van ezekből, hogy nem fogsz tudni mindent megtanulni, jobb célirányosan haladni előre és a szükséges tudást felszedni.


Sok sikert :)

2019. jún. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi ez az elég nagy C# hype ezen az oldalon.


Akár magyar, akár nemzetközi híreket olvasva bizony rohamosan csökken a népszerűsége annak a nyelvnek és már a top10-ben is alig van benne. Viszont több helyen élen a "nem szeretik", "sokat panaszkodnak rá" listákon.


A Java pedig igenis fejlődik, én úgy olvastam, nyílt forráskódú; 2018-ban 2, 2019-ben 1 frissítés jött ki hozzá.



Semmilyen szempontból nem tűnik olyan ásznak a C#, mint itt beállítják.

2019. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már egyetemet végeztél, akkor rég rossz ha másokra bízol ilyen döntést.
2019. jún. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Még nem végeztem el, csak két félévet, de ezt le is írtam fentebb.

A többiek köszönöm a válaszokat.

2019. jún. 6. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!