Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire érdemes programtervez...

Mennyire érdemes programtervező informatikus alapszak után (természet) tudományos irányba tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Ugyebár van jópár ilyen MSc külföldön, hogy csak egyet említsek ott van például a Computational Science and Engineering, azon belül pedig olyan specializációk vannak mint például Fluid Dynamics,

Systems and Control,

Robotics,

Physics,

Financial Engineering,

Electromagnetics,

Geophysics... Stb.


Ilyesmi végzettséggel nehezebb elhelyezkedni a szakmában mint mondjuk sima Computer Science MSc-vel elmenni Java fejelesztőnek, androidos alkalmazásokat írni, stb.


Vagy ha már meg van az MSc diploma, akkor már nem lesz gond, valahova kelleni fog az ember?


2019. jún. 17. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon akarsz elhelyezkedni, akkor lehet lesz némi nehézség ezeken a területeken, hisz elég speckók.

Ha már külföld, a helyedben Cyber Security MSc-t választanék, ott legalább van ilyen képzés, nem úgy mint itthon.

De egyébként bármely MSc-t is csinálod, nem zárja ki a lehetőséget hogy ne dolgozhass fejlesztőként, főleg ha értesz hozzá.

2019. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1. Köszi a választ...

Nekem úgyrémlik, hogy itthon is van valami Cyber Security-hoz hasonló mester.


Az a baj, hogy engem kifejezetten a tudományosabb szakirányok érdekelnek, azon is gondolkodtam, hogy már alapszakon is fizikára kéne mennem, de az egy sokkal hosszabb idő alatt kiépíthető karrier, illetve őszíntén nem látom, vagy tudom elképzelni magam a jövőben konkrétan fizikusként, sikeresként semmiképpen...

Ez túl magyfalat lenne már.


Viszont a kérdésben említettek talán amolyan aranyközéputak is lehetnek, azt gondolom hogy ezek a szakemberek aféle is supportok a tudomány világában, azért nem kell annyira kreatívnak lenni mint egy tudósnak és talán a PhD is hanyagolható... De azért valamennyire hozzájárulhatnak áttörésekhez. Talán kevesebb fizetés érhető el ilyesmi pályán mint hagyományos szoftverfejlesztői pályán, de az nem baj... Plusz ami pozitívum, hogy ahogy Te is írtad, így is el lehet menni viszonylag nagy eséllyel átlagosabb poziciókba az IT szektoron belül, így lehetne az embernek A és B terve is, anélkül, hogy egyszerre több, gyökeresen más területen képezné magát...

2019. jún. 17. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!