Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# nyelven hogyan tudok...

C# nyelven hogyan tudok stringet floattá konvertálni?

Figyelt kérdés
Igen már én is rákerestem Google-n több oldalt is megnéztem, több módszert is kipróbáltam de egyikkel sem sikerült. Mindig mikor megpróbálom a stringet átkonvertálni és egyben betölteni a float változóba 'Nem megfelelő a bemeneti karakterlánc formátuma' hibaüzenetet kapom.

2019. jún. 24. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
ha jó a floatod, akkor van valami olyasmi, hogy Float.TryParse(string). Ha nem jó a formátum, akkor vagy írsz saját konvertert, vagy megjavítod a floatod.
2019. jún. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Az mondjuk nem a gép hibája, hogy azt, hogy "krumpli" nem tudod lebegőpontos számmá alakítani.
2019. jún. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2#


De pl azt, hogy "6.4", miért nem?

Mert előttem van a VS, megpróbáltam én is, de nem ment, double-re sem.

2019. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Például, mert a lokalizációs beállításaitok alapján a "hat egész négy tized"-et "6,4"-nek és nem "6.4"-nek kell írni, tekintve, hogy a magyarban tizedes vessző van és nem tizedes pont.
2019. jún. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

string numberInString = "3,14";

float numberInFloat = float.Parse(numberInString);



Nem hiszem el....

Máshol (már nem emlékszem, hol) meg pont fordítva volt gond ebből. Talán Java-ban, vagy MSSQL, nem tudom.


Nomeg makróknál Win10 alatt a dátumot kötőjellel kell írni.

2019. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, Neked sikerült azóta? Nálad mi volt a gond?
2019. jún. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mit vagytok ezen fenn akadva.


string str = "3.14";

float flt = float.Parse(str);

Console.WriteLine(flt);


Nálam teljesen megfelelően működik. Lehetséges hogy nálad 3,14-nek kell írni, vagy 3.14-nek nem tudom, próbáld ki mindkettőt. Ha így sem működik akkor próbálj meg update-elni mindent a gépeden, beleértve visual studiot, clrt, stb. stb..

2019. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! Sikerült megoldani, és igen a tizedes vesszővel volt nálam is. Így minden probléma nélkül működik.
2019. jún. 25. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!