Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudtok ajánlani olyan könyvet...

Tudtok ajánlani olyan könyvet amelyik teljesen az alapoktól tanítja a C++ nyelvet?

Figyelt kérdés

A teljes alapoktól szeretnék indulni de nem tudom, ehhez melyik könyv lenne a legmegfelelőbb.Van fogalmam a programozásról, de ehhez a komolyabb nyelvhez már kevés vagyok.

Egyik ismerősöm ajánlotta Benedek Zoltán, Levendovszky Tihamér, "Szoftverfejlesztés C++ nyelven" c. könyvet de én ezt is bonyolultnak találom egy kezdő/tanuló elme számára.Aki ismeri az említett könyvet az esetleg mondhatna véleményt is róla, például, hogy mennyire hatásos ez egy tanulónak, aki magát a C++ nyelv alapjaival sincs tisztában.

Kulturált válaszokat fogadok.



2019. jún. 29. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A C++-t ha komolyan meg akarod tanulni, akkor az elég hosszú idő lesz, mert a magasabb szintű nyelvekhez képest elég sok dologhoz enged hozzáférést és elég sok hiba lehetőséget is "ad", amit más nyelvek alapból "kiejtenek".


A C++ előtt mindenképp sajátíts el 1-2 nyelvet alap szinten és tanulj mellette elméleteket is. Pl mi lesz a forráskódodból, mi az a preprocesszor, a memóriában hogyan tárolsz adatot és amikor a kódod azt kezeli mit csinál és hasonló dolgok.


Bonyolultnak fogod találni ezt a nyelvet a 0-hoz képest, mert abban kb bármi megírható, akár hardver szintig képes vagy lemenni vele. Ha ezt a nyelvet akarod használni komoly szinten, ahhoz sok dolgot meg kell tanulj előtte.


Az algoritmusokról és programozás elméletekről nem is beszélve.

2019. jún. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy nyelvet már elsajátítottam közép szinten.Ez a Pawn nyelv amivel GTA SAMP szervereket lehet szkriptelni.Nem tudom ez mennyire számít előnynek.
2019. jún. 29. 13:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Mire kell neked C++? En egy koztes lepesnek inkabb Java-t vagy C#-ot ajanlanek.
2019. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok:

én is PAWN-al kezdtem még nagyon rég, szintén SA-MP


aztán jött a web (PHP)

később C#


a C++-al keveset foglalkoztam, csak belekezdtem, de tudom mennyire komoly nyelv, első nyelvnek nem ajánlom

2019. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

vagyis első komolyabb nyelvnek nem ajánlom, a pawn ahhoz képest elég buta, persze tapasztalatnak nem rossz, de ahhoz kb csak programozás kell, nem nagyon tanulsz meg olyan elméleteket amikhez szükséged van a C++-hoz


elméletekkel mennyire vagy tisztában?

2019. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Túlságosan nem értek hozzájuk.
2019. jún. 29. 19:37
 7/14 anonim ***** válasza:
pawnban milyen szinten vagy?
2019. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Elkezdtem írni egy RP módot.A változókkal, tárolókkal való munka többé-kevésbé megy.A komolyabb, számolgatós szkriptek megírása viszont nem(ilyen pl egy sebességmérő szkript..)

Időzítőkkel is rendben vagyok.Hát így állok a pawnnal.

2019. jún. 29. 20:08
 9/14 anonim ***** válasza:

akkor még itt is van hova fejlődnöd

a C++ most még túl nagy falat lenne számodra, nem rosszból mondom, csak elveheti az egésztől a kedved a sikertelenség


mivel szeretnél foglalkozni? miért pont C++?

2019. jún. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szeretnék a távoli jövőben egy saját programot írni/fejleszteni és mivel most hirtelen sok időm lett ezért arra gondoltam, hogy belevágnák egy ilyen nagyobb falatba.
2019. jún. 29. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!