Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python-t meglehet tanulni...

Python-t meglehet tanulni online egyedül?

Figyelt kérdés

Youtube-on néznék videókat. Nyáron szabad leszek teljesen, így lesz időm vele foglalkozni.


Esetleg mellé még milyen nyelvet érdemes elkezdeni?


Ilyenekkel egyébként később lehet valami álláshoz jutni?



2019. jún. 30. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Simán, nem nehéz.
2019. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Én olvasás után jobban szeretek tanulni amúgy.


1 hete kezdtem el ismerkedni a Python-nal, hogy tanulom, az (egyelőre) túlzás, csupán ismerkedek vele, nekem ez amúgy már a második "idegen nyelvem". Sőt, ha nagyon nagyképű akarok lenni, 4. Maradjunk inkább a 2.-nál.


Ismered a W3 Schoolst?

[link]


A SoloLearn alkalmazást ismered?


Én egyelőre a fentieket használtam, plusz ezt az oldalt is meg szeretném majd nézni:

[link]


Az én véleményem szerint eleinte mindenképp egyetlen nyelvvel foglalkozz, ez legyen a Python még pár hónapig.



Eddigi tapasztalataim + mások tapasztalatai alapján, amiket olvasni, hallani lehet alapján egyedül nem lehet eljutni olyan szintre, ami elegendő az álláshoz. Tanfolyamok közül se mindegy, melyikre megy az ember.


Ha szabad vagy nyáron és sokat foglalkozol vele, akkor sok sikerélményed lesz és gyorsan fogsz haladni! :)


Amit mindenképp javaslok mellé, az az SQL. Rengeteg álláshirdetésben kérik.

Én amúgy kifejezetten szeretem. Nagyon-nagyon alap szinten kell a munkahelyemen is. Néha már elegem van, mert még nem ismerem az adatbázist, így fogalmam sincs, melyik táblát kell melyikkel összekötni - bár az ID elnevezése segít.

Azért jópofa dolog az SQL.

2019. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

"Ilyenekkel egyébként később lehet valami álláshoz jutni?"


persze! tegnap láttam a teszkóban keresnek árufeltöltőket és a hadsereg is toboroz mindenütt, egyik helyre sem kizáró ok hogy tudsz python-ban egy kicsit kutyulni ezt-azt


:D

2019. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
igen meglehet tanulni, állást max úgy tudsz találni ezzel az iránnyal, ha tényleg jól megy és csinálsz jó referenciákat
2019. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Egy fontos kérdés: Tudsz már programozni, tehát megvannak az alapok, és most plusz nyelvként tanulnád a Python-t, vagy a Python lenne a tanulónyelv? Mondjuk mindkettő működhet, de ha kezdő nyelv lenne, akkor ne a nyelv legyen a fő cél, hanem a prog. alapok. A kettő nem ugyanaz.
2019. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Én azért kicsit eloszlatnám a rózsaszín ködöt. 9 éve dolgozok programozóként és azt látom, hogy a python alapvetően egy kiegészítő nyelv majdnem mindenhol. Tehát nagyon-nagyon-nagyon ritka az olyan álláshirdetés, ahova kifejezetten python programozókat keresnek. Általában az van, hogy java/scala/JS/c++ mellé az előnyök részben feltüntetik álláshirdetésben, de önmagában csak pythonnal full kezdőként szerintem nagyon nagy szerencse mellett kapnál csak állást.

A másik témakör, ahol előkerül a python az a data science és machine learning vonal, de itt igazából a matek tudás az, amivel eladod magad és a python másodlagos, főleg, hogy a c++ és R is kedvelt sok ilyen helyen a pythonnal szemben.

Szóval ne éld bele magad, hogy megtanulod a nyelvet és habzsi-dőzsi lesz. Arra jó, hogy az alapokat megtanuld, meg hogz eldobható scripteket gyorsan összerakjon az ember, de a legtöbb helyen nem ebben írják a nagy rendszereket.

2019. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

1. Egyetértek azzal a felvetéssel, hogy ha még nem tanultál semmilyen nyelvet, nem csak a nyelvet kell megtanulnod, hanem az algoritmusokat, adatszerkezeteket is meg kell értened - nyelvfüggetlenül. A Python jó ezen ismeretek elsajátításához.


2. Egyetértek azon felvetéssel is, hogy ráérsz még további nyelvekkel foglalkozni. Ha majd lesz gyakorlatod a Pythonban, majd elsajátíthatsz további nyelveket - szükséged is lesz rá, mert nem biztos, hogy azt a nyelvet fogod használni munkád során, amiben elkezdtél tanulni, hanem egy teljesen másban; illetve a programozási nyelvhez jó ha tudsz más nyelveket is - például adatbázis-kezeléshez SQL-t, webhez HTML-t/CSS-t illetve Javascriptet.


3. Lényeges, hogy ne csak passzívan olvasgass, magolj, hanem oldj meg magadtól feladatokat - ezzel gyakorolva a nyelv elemeit, az algoritmusokat és adatszerkezeteket, hogy ne kelljen segédleteket megnyitni hozzá, hanem "menjen a kisujjadból" is.


Interaktív gyakorláshoz:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


Majd ha ezekből kellő jártasságod van, csinálj magadtól komplexebb programokat.

2019. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez az első nyelv amit megtanulok. (Fentebb kérdezte valaki.)
2019. jún. 30. 22:25
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Nem python mellé mondom, hanem úgy egyébként, amiket érdemes még megtanulni C/C++, java. Ezeket mondanám alapnak.

Ezek mellé pedig, ami te szeretnél.

[link]

2019. júl. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Én a Python-t pont otthon tanultam, egyedül. Nagyon élveztem és rengeteg jó oktató videó van hozzá. Nekem mondjuk nem az első nyelven volt, de ideális lehet első nyelvnek is.
2019. júl. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!