Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programozás

A kérdés

Entity Framework nem működik mysql-el?

Entity Frameworkel, hozzá akarok adni a projektemhez egy entity data model-t, rákattintok hogy database first, utána van az a rész ahol ki kell választani a kapcsolatot. Sql serverrel minden megy normálisan, viszont mysql-el nem működik. Rákapcsolódok az adatbázisomra, írja is hogy connection successful, utána rákattintok hogy next és megkérdezné hogy az entity framework melyik verzióját használnám, az 5-öst, vagy a 6-ost. De a 6-os már alapból nem elérhető. Ezért rányomok hogy akkor használja az 5-ös verziót, de ahelyett hogy legenerálná nekem az edmx-et, csak úgy minden féle hibaüzenet nélkül kilép a wizard, és nem történik semmi.

Frissen telepítettem a mysql installerrel a 8.0.16.-ás connectort. A mysql for visual studio is frissen van telepítve. Ennek ellenére nem működik. Hiába telepítem újra a connectorokat.

Utána olvastam stackoverflow-n, illetve más fórumokon, és másoknál is fent állt a hiba. Azok a posztok a verzió eltérésekben találták a hibát, viszont amiket olvastam azok mind 1-2-3 éves posztok voltak, és már egy rakat új verzió van mindenre.

Keress kérdéseket hasonló témákban: C Sharp, informatika, kód, IT, fejlesztő, munka, program, programozó, szerver, tanulás

júl. 12. 22:34  Privát üzenet  

A válasz
A megfelelő sql providerrel használható, de gyanús, hogy csak a core verzió.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont júl. 13. 07:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Visual Studio 2019-hez letöltöttem a . Net Framework 4. 0-tól 4.7.1ig az összes megtalálható verziót, de még mindig megkapom azt a hibaüzenetet, hogy "XF requires . NETFramework...
Van olyan framework, amivel szöveg alapú játékot lehetne egyszerűbben csinálni webre?
Az EPAM-hoz milyen mélységben kell ismerni a . NET framework-öt/C#-ot, hogy felvegyék junior pozícióba, például C# fejlesztőnek?
Numpy, Pandas, Seeborn, Matlplotlib és Scikit-learn python framework-ökben lehet valamire komolyabban használni a python objektumorinetált pogramozási részét?
Mi a kulonbseg a framework es a fuggvenykonytar kozott?
Mire jó a Spring framework?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!