Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Entity Framework nem működik...

Entity Framework nem működik mysql-el?

Figyelt kérdés

Entity Frameworkel, hozzá akarok adni a projektemhez egy entity data model-t, rákattintok hogy database first, utána van az a rész ahol ki kell választani a kapcsolatot. Sql serverrel minden megy normálisan, viszont mysql-el nem működik. Rákapcsolódok az adatbázisomra, írja is hogy connection successful, utána rákattintok hogy next és megkérdezné hogy az entity framework melyik verzióját használnám, az 5-öst, vagy a 6-ost. De a 6-os már alapból nem elérhető. Ezért rányomok hogy akkor használja az 5-ös verziót, de ahelyett hogy legenerálná nekem az edmx-et, csak úgy minden féle hibaüzenet nélkül kilép a wizard, és nem történik semmi.


Frissen telepítettem a mysql installerrel a 8.0.16.-ás connectort. A mysql for visual studio is frissen van telepítve. Ennek ellenére nem működik. Hiába telepítem újra a connectorokat.


Utána olvastam stackoverflow-n, illetve más fórumokon, és másoknál is fent állt a hiba. Azok a posztok a verzió eltérésekben találták a hibát, viszont amiket olvastam azok mind 1-2-3 éves posztok voltak, és már egy rakat új verzió van mindenre.



2019. júl. 12. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A megfelelő sql providerrel használható, de gyanús, hogy csak a core verzió.
2019. júl. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De.
2020. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!