Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webfejlesztés 16 évesen...

Webfejlesztés 16 évesen lehetséges?

Figyelt kérdés

Informatika szakra járok, de otthon saját magam is tanulom

a webfejlesztést. A jelenlegi tudásomat közép-felső szintűnek írnám le. Eddig hardveraprón próbáltam hirdetni magam, de nem jött érdeklődő. Szerintetek van olyan ember aki egy 16 éves fiúval csináltatná meg a weboldalát?



2019. nov. 12. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Nincs.

A közép-felső szintű tudásod meg az alsó-legaljánál is kevesebb, hidd csak el nyugodtan.

2019. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Önállóan max hobbioldalakat fognak rendelni, nullához konvergáló fizetéssel. Ha tényleg ennyire jó vagy, vállalj diákmunkát, azt lehet 16 évesen és ha elég jó vagy, érettségi után felvehetnek azonnal rendes állásba, rendes fizetéssel.
2019. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Úgy tudom, elvileg 16 éves kortól már lehet munkát vállalni, szóval elvileg lehetséges.

De:

- Oké, szereted csinálni, de milyen szinten állsz? Gondolom, statikus weboldalakat tudsz készíteni, esetleg kicsit kapisgálod a CSS-t, meg a JavaScript alapjait. (De javíts ki, ha tévednék.) Ez azért kicsit kevés egy komolyabb munkához. Ha mondjuk egy vállalkozás weboldalt akar készíttetni, amihez igényel egy - a jogosultak által használható - szerkesztő felületet is, domain regisztrációval, akkor hogy állnál neki?

- Webfejlesztőkkel Dunát lehetne rekeszteni. Ha valakinek komolyan szüksége van egy weboldalra, akkor előbb fog olyanokhoz fordulni, akik már némi referenciával rendelkeznek. Még ha jobb is lennél náluk, akinek ez mondjuk a megélhetéséhez is kell, az nem fog kockáztatni. Megnézi, hogy milyen addigi munkái vannak annak, akivel tervezi csináltatni, és ez alapján dönt.

- A többségnek szempont, hogy számlaképes vállalkozóval/vállalattal csináltassa, és egyébként is egy cég/vállalkozás mindig vonzóbb lesz a piacon, mint egy magánszemély. Ez nem igazságos, de ilyen a piac.

- Nem véletlen, hogy sok helyen elvárnak bizonyos szintű végzettséget. Nyilván a papír önmagában nem sokat mutat meg, de azért valószínűsíti, hogy valamit már tud az illető. Egy végzettség nélküli ember meg ki tudja, hogy mit tud, és mit nem?

- Végül: milyen garanciát tudnál vállalni?


Egyébként sem biztos, hogy egy hardveres fórum a legjobb hirdetési hely. :) Ezen a téren úgy tapasztalom, hogy kifejezetten fontos a kapcsolati tőke.

2019. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak referenciáid? Ha igen, akkor az megüti az elvárt szintet? (az elvárt szint szubjektív, de ha maradunk a statikus oldalaknál, akkor reszponzív, modern megjelenésű, nem sablonos?)

Ha küldök neked egy kész psd-t, akkor abból tudsz csinálni sitebuildet? Némi animációval, sliderekkel, ilyesmivel?


Ha nem statikus: fogom tudni szerkeszteni később? (mondjuk 0 tudással rendelkezem, tehát a html-t nem szeretném módosítani), lesz admin felület, vagy mindig neked kell szólnom? (és nem WP).

Ha WP: nem sablonból psd alapján sitebuildet tudsz csinálni?

Webáruházak vannak a refernciáid között?


Ha mindre "igen, ez simán megy" a válasz, akkor keress ügyfeleket, ha kicsit elbizonytalanodtál, akkor még tanulj kicsit. (és itt most lényegében csak sitebuildről beszéltem, egy ügyfél elvárja. hogy legalább legyen egy contact form az oldalon, ahhoz pedig backend kell, csináltál már ilyet? mondjuk küldjön emailt, mellette db-be is mentse el az üzenetet)


Nem olyan egyszerű ez, saját vállalkozásnál (akár hivatalosan, akár nem), fullstack tudás kell, ami már komplikáltabb, vagy legalább nagyon jó wp tudás, amivel beállhatsz a többi 1000 WP vállalkozás mögé.


Én inkább azt javaslom neked, hogy tanulj még 2-3 évet, majd menj el gyakornoknak valami helyre, ahol nem csak hobbiszintű tudást fogsz kapni, addig pedig csinálj weboldalakat. Keress egy neked tetsző dizájnt (psd-t akár), és csináld meg a sb-t az alapján. Ha az megvan, akkor a js-t utánahúzod (sliderek, modalok, ilyesmi). Használhatsz pl bootstrapet is, azzal igaz könnyebb dolgod lesz, de mobilon is jól nézzen ki. Ha ez is megvan, akkor pedig egy backendet is (ami lehet php/java/nodejs/c#, bármi) felhúzol, és lesz referenciád, illetve nagyobb tudásod. :)

2019. nov. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra a közép-felső szintű tudásra én is kíváncsi volnék...


Vállalkozóid vagy egyszemélyes kft-t legyen, valami papírod is legyen, és tanulj meg rendesen SEO-zni. Egy cégnek tök mindegy, hogy a te honlapod kézzel írt HTML, Wordpress, vagy brainfuckban kódolod le az egészet, ő nem azért fizet, hanem hogy legyen bevétele a weboldalból, azt pedig leginkább úgy tudod elérni, ha jó vagy a keresőkben (ez az egyik alapköve a dolognak, enélkül lehet bármilyen szuper a honlap, nem ér semmit).

És igen, ahogy mondták már, admin felület legyen, hogy ne kelljen téged hívogatni minden apróság miatt (előbb-utóbb megunja az ügyfél, és keres másik webfejlesztőt).

A népszerűbb CMS-eket, webshopokat ismered, tanulj a HTML mellé JS-t, PHP-t, CSS-t, és legyen referenciád.

Ha vannak referenciáid, és látszik belőlük, hogy jó vagy, nem sok embert fog érdekelni a korod. Persze, 18 éves korodig nem lehetsz vállalkozó, de hamar eltelik az a pár év.

2019. nov. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Anno én 12 évesen kezdtem tanulni, 16 voltam én is mikor azt hittem már mindent tudok, és sikerült egyszerű munkákat találnom.

Első pár év küzdés volt, még a Nett se volt tele ennyi leírással, kész rendszerekkel, azok is csak maximum FW szinten voltak.

De évek és a tapasztalat sokat segített, rengeteget tanultam, de még most is 15 év után is csak közepesnek mondanám az ismereteimet.

Folyton jönnek új dolgok, folyamatosan kell tanulnom azok alkalmazását, néha 1-1 megszűnik, leegyszerűsödik. (pl. shadow, kerekítés, volt idő amikor csak képekkel lehetett megoldani.)

DE! Jöttek új dolgok mint pl. WebGL, ami jó eséllyel a jövő weboldalait - webes alkalmazásait fogja jelenteni pl. Augmented Reality -ben.


Ha ezek mennek, akkor leírhatod a tudásod közép-felső szintűnek. ;-)

2019. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem így nem lehet általánosítani, igaz, én leváltotta az iskolát, de volt egy osztálytársam akinek a tudása 0 ilyen térenvolt, mégis állította hogy ő mindent (is) tud a témáról, majd kiderül hogy külső js-t nem tudott az oldalhoz csatolni. Én 17 vagyok, van egy saját CMS-em, igaz nem tud túl sokat, kb egy PHP-Fusion 7 szint, én sem tudok mindent igaz, de azért állítom hogy sokféle igénynek megfelelő oldalt össze tudnék rakni, kérdés hogy a kérdező az a ketegória mint amit felhoztam példát, vagy valóban van tudás a szöveg mögött.
2019. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 1


amúgy én azt mondom, hogy nem baj az, ha van a gyereknek önbizalma. Általában azért 16 évesen már lehet olyan tudása, ami 2-3 hónap csiszolással elmegy bármilyen gyakornoknak. Majd pofára esik ő később, de minél több ideje van ebben, ez annál kevésbe fogja kizökkenteni.


Amúgy nyilván igazad van

2019. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább kíméld meg magad, mert az ilyen olcsó ügyfelekkel csak azt éred el, hogy megutáltatják veled az egész szakmát. Jönnek majd a véget nem érő szívességek, az elégedetlenségek, a nem megbeszélt feladatok elvégzése és hasonlók. Tapasztalatból mondom, hogy aki a reális piaci árat nem tudja kifizetni egy weboldalért, azzal nem szabad szóba állni. Na már most, 16 évesen én nem gondolom, hogy egy több százezres fejlesztést be tudnál vállalni csak úgy egymagad, legjobb esetben is részleges alaptudással.


Amit én a helyedben tennék: Szakmai fórumokon segítenék a problémákat megoldani (cms-ek support oldalai, stackoverflow jó kiindulási pontok lehetnek). A kérdések megválaszolásával és a különböző megoldások olvasgatásával továbbfejlesztheted a tudásodat, ami a későbbiekben jól fog jönni majd egyetemen és a gyakornoki helyeden is.

2019. nov. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!