Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascriptben képmegjelenítés?

Javascriptben képmegjelenítés?

Figyelt kérdés
Hogy kell jsben úgy képet megjeleníteni, hogy közben a <script> tag-en belül maradok? Fontos lenne! Kössz!
2019. nov. 14. 05:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

var myImage = new Image(100, 200);

myImage.src = 'picture.jpg';

document.body.appendChild(myImage);

2019. nov. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nálam nem működik, vagy nem tudom jó helyre tenni. Kezdő vagyok sajnos!
2019. nov. 14. 09:51
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Azt látjuk.
2019. nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy így:

[link]

működés közben:

[link]

forrás:

[link]

az első hozzászóló által idézett forráskód forrása is innen származik:

[link] /Image

2019. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Amire szükséged van: Jquery.

Mi az a jquery? JS library (magyarán: felturbózza a JS-t)


Nem éri meg a sima js-el vesződni, csak önképzési szinten, mert már sehol nem fogod használni. Vagy JS frameworkot fogsz használni, vagy MINIMUM jqueryt. A szintaxisa is finomabb, tehát tessék jqueryt használni.


Hogy használjak jqueryt?


[link]


ezt majd olvasgasd el, neked erre van szükséged:


<script src=" [link] integrity="sha384-q8i/X+965DzO0rT7abK41JStQIAqVgRVzpbzo5smXKp4YfRvH+8abtTE1Pi6jizo" crossorigin="anonymous"></script>


ezt tedd bele a body zárótag elé, de még bele.


nézz utána:


jquery selectors by id


jquery show / hide image by id



Ez körülbelül egy órás feladat a te szinteden. Ha rászánod az 1 órát, akkor tudni fogod mi az a jquery, mi az a selector, miért jó a jquery, és gazdagabb lettél nagyon sok új infóval.

2019. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amire szükséged van: Jquery."

Egy ilyen egyszerű pár soros feladathoz, minek több kB-os JS függvénykönyvtár? Pláne hogy még tetézzük egy kis Bootstrappel is - hadd kavarodjon össze a kedves kérdező!


"Nem éri meg a sima js-el vesződni,"

Ha nem érti meg a JS-t nem fogja megérteni a jQuery-t sem.

Lehet hogy fancy, de az alapokra szükség van.

2019. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
JQuery-t sem használnak már sehol, mert iszonyú elavult.
2019. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"Egy ilyen egyszerű pár soros feladathoz, minek több kB-os JS függvénykönyvtár? Pláne hogy még tetézzük egy kis Bootstrappel is - hadd kavarodjon össze a kedves kérdező!"


Leírtam miért kell jquery -> "Nem éri meg a sima js-el vesződni, csak önképzési szinten, mert már sehol nem fogod használni. Vagy JS frameworkot fogsz használni, vagy MINIMUM jqueryt. A szintaxisa is finomabb, tehát tessék jqueryt használni"


Bootstrapről szó sem volt, csak belinkeltem az oldalt, mert ott van egy tök jó boilerplate html. De külön ki is emeltem a script taget ami neki kell.


"JQuery-t sem használnak már sehol, mert iszonyú elavult."


ez egyrészt hülyeség (mi is használunk), másrészt ha igazad van akkor még mindig csak ismételni tudom magam -> "Vagy JS frameworkot fogsz használni, vagy MINIMUM jqueryt. A szintaxisa is finomabb, tehát tessék jqueryt használni"


Tehát ha a te logikádat követjük, és a jquery elavult, akkor a JS még elavultabb. Ez nettó butaság. VueJs-el, Angularral és Reactal pedig pláne nem akarom őt terhelni.


Jó lenne ha kedves kollégák fejlesztenék magukat kicsit a szövegértésben.

2019. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8: A kérdező egy adott nyelven - Javascriptben - egy adott problémára - kép megjelenítésére <script> tagen belül - keresett kezdőként megoldást, nem valami fancy függvénykönyvtárat, meg HTML boilerplate-tet, aminek a megtanulása plusz erőforrást igényel (a Javascripten felül, hiszen arra épül). Egy egyszerű kalapácsot szeretne, nem egy benzinmotoros kalapálógépet.
2019. nov. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Zzzz
2019. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!