Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » I. Explorerben nem megy az...

I. Explorerben nem megy az alábbi, máshol igen. Hogy kellene megoldani? <a href="#Proba" style='text-decoration:none'><input type='button' value='Proba'/></a>

Figyelt kérdés

Készítettem egy lapon belüli ugrásokat tartalmazó felső rész.


<a href="#Proba" style='text-decoration:none'> Proba </a>

ki akartam cserélni olyanra, ahol gombok vannak, és nem linkek.

<a href="#Proba" style='text-decoration:none'><input type='button' value='Proba'/></a>


Érdekes módon minden böngészőben működik csak Explorerben nem, mivel ott nincs JavaScript. nem is akarok oda, így az lenne a kérdésem hogyan is lehetne ezt szabályosan és JavaScript nélkül megoldani.



2020. febr. 6. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó, amit csinálsz.


<input> elem nem lehet <a> elem gyermeke, lásd: [link]

"Content model: Transparent, but there must be no interactive content or a element descendants."


Amúgy működik Explorerben is.

2020. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Többféle megoldási mód létezik - akár HTML-ben, <form> és <input type="submit"> elemekkel, akár CSS-sel az appearance tulajdonsággal, vagy Javascriptben (elérhető IE-ben is) location.href tulajdonság állításával. Bővebben:

[link]

2020. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az tiszta sor, hogy nem lehetne, de több helyen láttam így megoldani ezért kipróbáltam.

Az a baj, hogy nincs java installálva és nem is fogok, mert az a lényeg, hogy a gyári win10-en I.Explorerben fusson.

Ebben a környezetben viszont a fenti sor nem működik, ha a gombra kattintok nem ugrik a megfelelő ID-re. a gombot észleli, elvileg végre is hajtja, de az a href nem hajtódik végre.

onclick eseménybe hogy kell belerakni, hogy egy ID-re ugorjon?

2020. febr. 6. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Jézusom... mit fejlesztesz te? Ugye nem pénzért csinálod?


Javascriptről beszélünk, a világon semmi köze a Javahoz. A JS évtizedek óta alapértelmezetten megy szinte minden böngészőben. Ha nem ugrik az ID-re, az valószínűleg azért van, mert rosszul adtam meg az ID-t.


#2 válaszoló linkjén vannak példál HTML és JS megoldásokra is.

2020. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocs nem javat hanem js-t akartam Írni mindenhol. Az abban a környezetben amit kaptam az Explorerben nincs JS támogatás.

legalábbis amit <script type="text/javascript">

</script>

közé írok azt nem hajtja végre.

minden esetre megtaláltam a megoldást. Ebben a formában működik: onclick="document.location+'....

2020. febr. 6. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!