Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valaki esetleg tudja, hogyan...

Valaki esetleg tudja, hogyan tudnám elérhetővé tenni a weblapomat mások számára, hogy mások is láthassák? Notepad++ a program neve amit használok.

Figyelt kérdés

2020. márc. 3. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ahhoz, hogy közzé tudd tenni a weblapodat, szükség lesz egy Domain-re és egy webtárhelyre. Rengeteg fajta van, de egy kezdő weboldalanak elég egy 5-6000 Ft-os 1 GB-os webtárhely, nézd meg a többi adatot is (Mennyi a havi adatforgalom keret, mennyi e-Mail-t lehet létrehozni, milyen szervergépeken működik a webtárhely, hány MySQL adatbázist adnak hozzá stb, illetve milyen webkezelő van hozzá (cPanel stb) Ezek azért fontos dolgok)


Ha megvan a tárhelyszolgáltató, bérelj ki egy domaint, .hu-s domaineket már 2-3000-ért lehet kapni 2 évre


Ezután kérd el a tárhelyszolgáltatódtól a névszerver-adatokat, ezeket pedig a domain beállításoknál állítsd át (valószínűleg a névszerver beállítások vagy hasonló menüpont alatt lesz, a domain beállításoknál.)

Hasonlóan fog kinézni:

ns1.valami.xy

ns2.valami.xy

Ha ezzel is megvagy, akkor hozzácsatlakoztattad a tárhelyhez a domaint.


Ezután jelentkezz be a cPanelbe (Vagy abba az adminba, amit kaptál, bár én a cPanelt ajánlom, mert az a legegyszerűbb, szóval érdemes olyat keresni) - Nézegesd át a beállításokat, akár olvass utána neten mi hogy működik stb. Ha már megvan írva a weboldal (Megvan az index.html vagy index.php, fájl és az assets mappa is, amiknek ugyebár muszáj meglennie, de ezek mellett lehetnek más fájlok is) Akkor töltsd fel a webtárhelyre FTP-n vagy hasonlókon keresztül ) a public.html mappába


Ezután működni is fog a weboldalad.


De egyébként ha nem úgy működik a kód, vagy inkább vizuálisan készítenéd el a weboldalad, tudom ajánlani a WordPress-et, melyet a cPanelen keresztül tudsz telepíteni, legalul lesz.


Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed írj nyugodtan!

2020. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*public_html a mappa neve, nem public.html
2020. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha megvan a tárhelyszolgáltató, bérelj ki egy domaint, .hu-s domaineket már 2-3000-ért lehet kapni 2 évre"


3000ft kicsit sok érte. 2000 is.


Amúgy. A legtöbb tárhely szolgáltató, ha nálunk vásárolsz tárhelyet, akkor domaint is adnak hozzá ingyen, és a tárhelyhez jár ingyen SSL is.

2020. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ezután kérd el a tárhelyszolgáltatódtól a névszerver-adatokat, ezeket pedig a domain beállításoknál állítsd át (valószínűleg a névszerver beállítások vagy hasonló menüpont alatt lesz, a domain beállításoknál.)


Hasonlóan fog kinézni:


ns1.valami.xy


ns2.valami.xy


Ha ezzel is megvagy, akkor hozzácsatlakoztattad a tárhelyhez a domaint."



Ez is ordenáré nagy baromság. A névszervert a domain regisztrációnál kell beállítani. A névszerverbe azt jegyzik be. Ezt Te nem tudod állítgatni, csak akinek hivatalosan jogosultsága van rá. (Regisztereknek).

2020. márc. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 Igen, sok helyen adnak hozzá ingyen domaint is, ezt nem említettem!


#4 Bármikor átlehet állítani őket, nekem legalábbis minden szolgáltató engedte, akinél béreltem. Na meg ha tárhelyszolgáltatót valtoky akkor mit tudnék csinálni? Hogyan irányítanám át? Szerintem nem ugyanarra gondolunk.


UI: Egyébként ha ugyanattól a szolgáltatótól berelsz domaint és tárhelyet is, akkor általában a névszerverek automatikusan belesznek állítva.

2020. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy csak simán regisztrálj egy ingyenes tárhelyet, és told fel FTP-vel - pl. Atw
2020. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!