Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit lehet tudni a weblap...

Mit lehet tudni a weblap készítésről? Milyen sorrendben érdemes megtanulni a leckéket?

Figyelt kérdés

Lehet egy kicsit furán hangzik a kérdés, ezért bocsi.

A w3schools.com neveztű oldalról kezdtem el tanulni, és sorban szeretnék mindent megtanulni ami az oldaon található, tehát ilyesmi sorrendben: HTML, CSS, Javascript, SQL.. stb.

Azt már észrevettem, hogy sok HTML anyagnak nincs értelme hiszen ugyanazokat tudom alkalmazni CSS-ben is, jóval könnyebben. Mi az ammi még hasolnó az előbbihez és szinte fölösleges megtanulnom?

Előre is köszi a válaszokat.



2020. márc. 16. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez így jó sorrend, html, css, aztán javascript, php, sql.
2020. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Azt már észrevettem, hogy sok HTML anyagnak nincs értelme hiszen ugyanazokat tudom alkalmazni CSS-ben is, jóval könnyebben."


Szerintem itt valami tévedés lesz. Mutass egy példát!

2020. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]

Például ezeket könnyebb CSS-ben megírni, nem?

2020. márc. 16. 14:10
 4/10 anonim ***** válasza:
#3, Ott is csak CSS-t használsz, csak a style tulajdonságon belül, nem pedig külön
2020. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez is CSS.
2020. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Köszi
2020. márc. 16. 14:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne csak tanuld, csináld. A legtöbbet abból jegyzi meg az ember, amire maga jött rá. Én is autodidakta módon kezdtem megtanulni ezeket, és ma már profi vagyok benne.


Szerintem nincs felesleges tudás ebben, mert a dolgok egymásra épülnek.

2020. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#3: Ez a soron belüli stílusmegadás, ahol az adott HTML-elemnek tudsz CSS-definíciókat adni. Akkor érdemes ezt alkalmazni, ha egy elemet nagyon egyedileg, csak egy lapon akarsz formázni.


Ha ez az elem (és annak formázása) több lapon is ismétlődik, akkor az elemnek érdemes azonosítót (lásd id attribútum: [link] ) adni és egy központi külső stíluslapon ( [link] ) hivatkozni rá ( [link] ).

2020. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A w3school az egyik legjobb választás, ha az ember webprogramozni készül..

De azt gondolom "csak" onnan tanúlni nem jó. Az az oldal inkább arra jó, ha valamit szeretnél(Egy konkrét dolgot) meglesni, ott találsz rá váalszt.

Az "igazi" webfejlesztők sem tudnak minden egyes parancsot fejből, ez nem is elvárás. Amiket hazsnálsz, persze azokat tanuld meg.

Én emellé, vagy inkább e helyett(és aztán maximum ezt mellé) a youtubon található oktató videókat ajánlom. Ott sokan kezdik az alapoktól. Megtanulsz felépíteni egy html dokumentumot, majd az CSS-el megformázni, némi javascript-el interaktivvá tenni.

2020. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindnekienk!
2020. márc. 18. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!