Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A WordPress weboldal készítés...

A WordPress weboldal készítés az valódi weboldal készítés?

Figyelt kérdés
Nekem kicsit olyan gagyinak hat mert az eredeti weboldalakat nem így rakják össze évek tanulása meg ilyesmi,de egyre több embert látok aki ebből csinál pénzt,hogy így szerkeszt weboldalt,ez ilyen kókler féleség lenne?

2020. márc. 17. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerkesztés van benne, csak programozás nincs. Ez egy kész oldalmotor amit csak telepíteni kell, meg konfigurálni, utána már bárki kitöltheti bármilyen szöveggel, meg kedvére csinálhat menüket, ha megy neki az értőolvasás.

Ez a tudás is ér valamit azokhoz képest, akik nem hajlandóak kipróbálni egyedül a beüzemelést, mert azt hiszik rakétatudomány. Mondjuk tízezreket kérni egy fél-egy órás műveletért bőven pofátlanság, de ugye a kereslet-kínálat szabályoz. Akinek megér ennyit és tud rá költeni, biztos ki is adja a pénzt rá.

2020. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

# 1


Egyre többen építenek erre üzletet vagy kiegészítő üzletet csinálnak belőle amit most néztem olyan 60EFt tól 80EFt ig készít oldalakat a fickó,kicsit olyan ez nekem mint hogy egyre többen lesznek coachok,meg önbizalom trainerek,meg üzleti tanácsadók meg sorolhatnám minden féle végzettség nélkül.

2020. márc. 17. 19:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Bármiből pénzt lehet csinálni, ha találsz egy balekot, aki kifizeti. A kókler is csak annak kókler, aki ért a dologhoz, a laikust a nulla munka mellett egy sima elegáns design is le tudja nyűgözni, miközben annyi melója volt vele a mesternek, hogy rákeresett a galériában, meg letöltötte.
2020. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

# 3


Az a baj én túl rendes vagyok engem nem vinne rá a lélek erre a sok szarra amit mások csinálnak most itt nem csak a weboldal szerkesztésre gondolok hanem a fent írottakra is.Például a múltkor beszélgettem egy csajjal aki karrier tanácsadó,iskolája nincsen belőle csak papíron humbugoltak,hogy függőben az iskola de közben tudja vállalkozásban csinálni és ebből él.

2020. márc. 17. 20:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy nem szakavatott szem az életbe nem fogja megmondani és nem is fogja érdekelni hogy egy weboldal worldpresses vagy sem. Ezen szerintem értelmetlen dilemmázni.
2020. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

# 5


De lesz olyan jó mint amit elkészítenek aprólékosan?

2020. márc. 17. 20:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a rendes webfejlesztők sem ülnek le és írnak le ezernyi sorokat a header-től a footer-ig, teljesen a nulláról kezdve. Persze egy jó fejlesztő erre is képes lenne, csak éppen nincs semmi értelme.

Ugyan miért dolgozna egy weboldallal bárki is heteket, amikor csak letölt egy kész sémát, majd a megrendelő kívánságai alapján testreszabja?

Webfejlesztő cégeknek akár saját könyvtáruk is lehet, tele mindenféle template-el, amit csak letöltenek, majd átírják olyanra amilyenre kell. Sokan korábban megírt saját kódjaikból használnak fel, vagy akár a net is tele van ingyenes és fizetős template-ekkel is.

A végeredmény ugyanaz, egy szép weboldal -> client örül. Csak nem mindegy, hogy 2 nap vagy 2 hét alatt csinálod meg ugyanazt. (A számok csak példák)

2020. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"De lesz olyan jó mint amit elkészítenek aprólékosan?"


Ha valakinek egy relatíve egyszerű oldalra van szűksége semmi nagyon nagy extrával, akkor a worldpress tökéletes...

2020. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bár ezen weboldalak elegánsak lehetnek, mégis, akinek birtokában van a html, css, javascript tudás, ő akár egyéni websablonokat is készíthet(nagy valószínűséggel fog is).

Ezután pedig a saját sablonjait használhatja(persze némi átalakítással, a vevő igényeire szabva), tehát sokkal jobban jár, mint egy "mezei" wordpress fejlesztő, aki ugyan csicsás oldalakat készít, mégsem lát a dolog mélyére. Azt pedig mondanom sem kell, hogy ha felmerül egy valódi probléma, avagy egy új kódot kellene rittyenteni, ahhoz már kevés lenne az a tudás.

Meg kell említeni azonban(valahol fentebb is írták), hogy ez is jóval több, mint a semmi, pénzt pedig ennél kevesebb befektetéssel (gondoljunk csak a 'telefonálj be és meggyógyítom a csakrád című műsorokra) is lehet keresni.

2020. márc. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem "rendesség" nálad, hanem berögződött fixa idea, hogy márpedig a kézzel írt kód jobb, mint a Wordpress és kész!

De tudod, hogy lehet megszivatni egy KKV-t?

Hát kézzel írt kóddal...


- sokkal kisebb munkával jár összedobni egy CMS alapú oldalt, ergo jóval olcsóbb és gyorsabban elkészül

- a későbiekkben gyorsabban és könnyebben bővíthető, nem kell hozzá szakember, akár a cégvezető vagy valamelyik alkalmazott is hozzá tud adni új oldalakat ill. módosítani a meglévőket

- a széleskörben használt CMS pluginok gyorsak, kiforrottak, megbízhatók, ami a kézzel írt kódról a legtöbb esetben nem mondható el

- egyszerűbb frissen tartani, mint a kézzel írt kódod


Kézzel akkor írunk kódot, ha pl. CMS plugint fejlesztünk, vagy nagyon egyedi oldalt (webappot) készítünk, de ott sem írunk mindent meg a nulláról, hanem használjuk az elterjedt frameworköket.

2020. márc. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!