Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Forpsi.hu-n webtárhely rendelé...

Forpsi.hu-n webtárhely rendelésnél Windows Server 2012 vagy Linuxot válasszak?

Figyelt kérdés

Úgy látszik nem vagyok otthon ebben a témában, azt hittem a webtárhelyeknek nincs ilyen operációs rendszerük, máshogy működnek. (Illetve más szolgáltatónál nem is nagyon kérdezik mit akarunk, nem?)


Aki nem akarja megnyitni a forpsit itt egy kép a rendelés leadásánál amikor választani kell: [link]


Amúgy én egy egyszerűbb weboldalt tervezek php-javascript-css meg egy adatbázis.


2020. márc. 25. 19:44
 1/6 A kérdező kommentje:

Amúgy a Linux mit takar? Mármint melyik disztribúciót?

(Ha valaki ismeri ezt a szolgáltatót)

2020. márc. 25. 19:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Debain rendszer, és csak tárhelyet kapsz, neked mindegy.

A PHP miatt pedig, Linux -ot válaszd.

2020. márc. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Windows az ASP miatt lehetne érdekes, az is egy script nyelv, mint a PHP, csak az az MS fejlesztése.

Kevésbé elterjedt a webes világban, páran használják, akik C# és .NET környezetben dolgoznak elsősorban, nekik az jelentős plusz tanulás nélkül elsajátítható.

2020. márc. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


"azt hittem a webtárhelyeknek nincs ilyen operációs rendszerük"

A webtárhelyek is valamilyen operációs rendszer alatt futnak. Az, hogy máshol ezt nem kötik az ügyfél orrára, az már más kérdés. ;) Egyébként nem véletlenül: ha tárhelyet bérelsz, akkor annyi az igényed, hogy legyen egy webszerver, amin keresztül a webodlaladat az ügyfelek elérik, illetve ha valamilyen szerveroldali technikát igényelsz (PHP pl.), akkor az rendesen fusson. Ehhez meg elvileg részedről mindegy az oprendszer, Te annyit vársz el, hogy működjön; hogy hogyan oldják meg a stabil működést, az az ő dolguk.


De ha már választani lehet, én mindenképp Linuxot választanék hacsak nincs szükséged ASP-re. (Árban egyébként van különbség?) Írtad, hogy mindössze PHP-re meg egy adatbázisra van szükséged (a JS kliens oldali technika, tárhely szempontjából irreleváns), szóval tökéeltesen megfelel a Linuxos.

Jónéhány, informatikában eltöltött év után ki merem jelenteni, hogy a Linux szerverek messzemenően megbízhatóbbak.

2020. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. márc. 26. 09:28
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Halkan megjegyzem oda is le van írva kiemelve, hogy mikor melyiket válaszd. :) ASP .NET vs PHP, ennyit kell csak eldönteni.
2020. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!