Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lementett SMF fórum visszaállí...

Lementett SMF fórum visszaállítása?

Figyelt kérdés

Van egy működő lementett smf fórumon, megvan hozzá az sql fájl is. XAMPP-t használok, futtatom a mysql-t és az apache szervert, localhost/phpmyadmin-ban megcsinálom az új adatbázist a fórumhoz, feltöltöm az sql fájlt, és mikor nyitnám meg az oldalt csak ennyit ír:

"Connection Problems

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later."

Biztos nem csinálok valamit jól, de nem tudom mit.

C:\xampp\htdocs ide létrehoztam egy új mappát(forum néven), abba bemásoltam a lementett fórum dolgait, majd csak így a localhost/forum on keresztül próbáltam megnyitni, de nem ment. Próbáltam, hogy először csak ide felrakom az alap smf fórumot, majd mikor ott kéri az adatbázis beállításokat akkor ott megadom a már kész mysql adatbázist, de utána mikor kész és megnyitnám csak az alap üres smf fórum fogad.

Valaki tudna segíteni, hogy mégsis hogyan keltsem életre megint a fórumot?



2020. ápr. 20. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Az SMF config fájlában van a korábbi adatbázis elérhetősége, típusa, neve, a felhasználónév és a jelszó. Ezeknek egyezniük a jelenlegi adatokkal.
2020. ápr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Configot nem, de settings.php-t találtam. Futtattam egy repair_settings.php-t ezzel beállítottam az adatbázist, a felhasználót a jelszót, megadtam a fórum könyvtárat és a sources mappát is, de még így sem jó. Ezek után errort dobott, hogy nincsen az sql-ben forum.portal_settings tábla, de volt egy portal_ads_settings na ezt átírtam csak portal_settings-re, ezek után meg már valami theme_guests-et hiányol.


Az okozhat ilyet hibákat, hogy mikor feltöltöm az sql fájlt mindig valami time errort dob ki? Feltölti pedig a táblákat, de akkor valószínűnek tartom, hogy mégsem tudja az egészet. Azt pedig már beállítottam, hogy a maximum feltölthető méret 512mb legyen, ezzel nem kéne hogy baja legyen, .zip ben töltöm fel így olyan 200mb. Az időkorláton is állítottam, de azt valamiért mégsem úgy kezeli ahogy én szeretném.

2020. ápr. 21. 13:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Mire leírtam a kommentemet rájöttem, hogy totál hülye vagyok és nyilván az okozza a gondomat, hogy nem tölti fel teljesen az sql fájlt. Utána jártam és a 300 seces feltöltési időt most átállítottam végtelenre így már kb 15 perce tölti. Gondolom ezek után majd ha megcsinálom az adatbázis beállítást, valószínűleg jó lesz.
2020. ápr. 21. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a repair_settings.php nem tudom, mit csinál, sose használtam.

Az nem lehetséges, hogy eltérő verzió volt a lementett adatbázis mint az új?


15 perc futás az nagyon soknak tűnik. Egy régi fórumról van szó? Sok bejegyzés van benne?

2020. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A 15 perc sok? Hát már egy órája csak tölti az sql fájlt xDD


Arra direkt figyeltem, hogy azonos verziójú xampp-t azonos verziójú php-vel tölsek le, mint amin a fórum futott.

Igen egy több évig futott fórumról van szó sok-sok felhasználóval és rengeteg témával/hozzászólással. Maga az sql fájl közel 1 giga, tömörítve .zip-ben 200mb. Notepad++-al megnyitva 5000 sort ír, mikor nézegetem még néha-néha be is akad :D

2020. ápr. 21. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem egy zenével foglalkozó fórum?


Az SMF is legyen azonos verziójú!

2020. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem zenével. De azota már megoldódott, ahogy gondolni való volt, nem tudta rendesen feltölteni az sql fájlt. Időkorlát nélkül kb 2.5 óra után feltöltötte és láss csodát már működik is.
2020. ápr. 22. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!