Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem jelenik meg az...

Miért nem jelenik meg az index. Php a php utótag nélkül?

Figyelt kérdés
Emlékszem, régebbi (2016-os) weblapomon ha simán .php nélkül hivatkoztam egy adott fájlra, akkor is megnyitotta, ez nem csak kizárólag az index-re vonatkozik, általában véve bármelyikre, .php nélkül szebb. Na és most újból feltöltöttem az akkori kódokat, és meglepődve tapasztaltam, hogy ha .php nélkül írom be, kiírja hogy nem létezik ilyen url, ha odaírom a .php-t, akkor gond nélkül kiadja. Valami változott? Hozzáteszem, anno " [link] volt a domain-em, most meg " [link] bár gondolom, hogy ennek semmi köze hozzá. Valaki tudna segíteni? Érzem, hogy valami nagyon apró hülyeségen múlik az egész.... de sehogy se, hogy rájöjjek.

2020. ápr. 23. 09:42
 1/2 A kérdező kommentje:
Mégis sikerült megoldanom, úgy néz ki egyelőre. Ezért hát leírom, mit tettem. Hát, megfeledkeztem egy fájlról, arról a bizonyos nyavalyás ".htaccess"-ről. Hát ennyi lenne... Remélem :)
2020. ápr. 23. 09:53
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyilván a .htaccess-ben van a rewrite, ami automatikusan átírja az URL-t a php file-ra és úgy már műxik.
2020. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!