Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP select MYSQL segítségre...

PHP select MYSQL segítségre volna szükséegm?

Figyelt kérdés

Adott az alábbi kód: https://pastebin[pont]com/f3LWuFDz


Egy legördülő menüből ki lehet választani egy felhasznáót és kilistázná azt a sort ahl ő a felhasználó.


A felhasználókat is adatbázisból szedi ez rendben is van, de nem jeleníti meg a sorokat. Sejtem hogy hol a hiba meg is jelöltem egy komment-el de sajnos nem tudom mit kellene oda beírni hogy jó legyen.

Előre is köszönöm a segítséget!


2020. ápr. 27. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
a select utasítás egy lekérdezést futtat le, annak nem lesz egy szám a visszakapott eredménye. Neked Count kell. Számolja meg, hogy hány olyan rekord van, ahol az adott felhasználói név szerepel. Ezután már stimmelni fog az a rész, hogy a kapott eredmény nem 0 akkor tovább tudjon arra a részre léni. Na és majd oda kell a select utasítás, hogy az adott felhasználóhoz tartozó adatokat lehívd. De első körben te meg akarod nézni, hogy van e ilyen felhasználó.
2020. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Neked nem sql probléma van, azt leszámítva, hogy szűretlen adatot fogadsz a felhasználótól, így bárki kilopja az adatokat, vagy kitörli az egészet.


Ami a te problémád, hogy kevered a html form-ot, amit a felhasználótól kérsz be, azzal, amit korábbn kértél le user-listát.


Ha egy fájl az egész php-d, akkor szét kellene választani isset($_POST)-szerű valamivel.


Ami neked a kommented utáni sorba kell (és akkor már szűröm is neked sql inject ellen picit, bár jobb lenne prepared statement):


$nev = $_POST["categories"];

2020. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bocs, csak ígértem, hogy szűröm XD


$nev = mysqli_real_escape_string($_POST["categories"]);

2020. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó a sejtésed.

A $row változónak a while cikluson belül van értelme - ott listázod ki a felhasználókat.


Utána a listából kiválasztott elemet, kell "elfogni" - itt egy kódrészlet hozzá:

[link]

2020. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, sikerült összehoznom.


Mentek a zöld kezek.

2020. ápr. 29. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!