Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Felhasználó ID átadása másik...

Felhasználó ID átadása másik táblába (php, mysql)?

Figyelt kérdés

Szép napot!


Egy kis segítségre volna szükségem.

A lényeg az volna, hogy van egy weboldalam, amin bejelentkezés/regisztráció van, és bizonyos funkciók csak bejelentkezéssel működnek.

Van egy rendelés leadás űrlapom, amiben a bejelentkezett felhasználó ID-jét szeretném rögzíteni rendelés leadásakor.

Megcsinálom a Session-t neki sikeres bejelentkezés után, miszerint:

[link]


Alapból Internal Error (500)-ad dob vissza a fenti kódra, és nem adja át a $row értéket, de nem értem miért.. Szintaktikailag elvileg nincs gond, valószínűleg az agyam hagy ki valamit.


Ha van valami tipp, annak örülnék.



2020. ápr. 29. 15:27
 1/6 A kérdező kommentje:

Itt az egész function-om (login check), az első if ág lefut, mivel bejelentkezik, de azután dob Internal Error-t a mostanira.

[link]

2020. ápr. 29. 15:30
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a szerver error logját, abból több kiderül. Tipp: ellenőrizd a $felhasznalo_uid változó értékét, mert jelen formában támadható az adatbázis.
2020. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hirtelen, ami szemembe ötlött:

$row = mysql_fetch_assoc($query);

miközben mysqli-t használsz - szóval helyette:

$row = mysqli_fetch_assoc($query);


Illetve NAGYON egyetértek a #1-es hozzászólóval: tessék szűrni a változókat! SQL-befecskendezéses támadás vitelezhető ki így!


A mysqli_real_escape_string() függvény:

[link]

használata KÖTELEZŐ minden lekérdezésben!

2020. ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jogos, azzal nincs gond, csak az elején simán szoktam, amíg debuggolok, utána szoktam biztonságra menni.

Valóban, csak az mysql --> mysqli volt a probléma, így már elmegy rendesen a kérés, viszont a $row értékét még mindig nem akarja belerakni, manuális értékkel viszont működik.

2020. ápr. 29. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
$row['felhasznalo_id']; helyett próbáld meg a $row[0]; formát. Néha nekem se hajlandó betenni asszociatív hivatkozással, csak a klasszikus indexeléssel.
2020. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez a két sor kellene működjön igaz?

$rendelo_id = $_SESSION['felhasznalo_id'];


$rendelo_id = mysqli_real_escape_string($conn, $_SESSION['felhasznalo_id']);

2020. ápr. 29. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!