Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen szövegszerkesztőt...

I-have-a-lot-of-freetime kérdése:

Milyen szövegszerkesztőt használtok weboldalkészítéshez?

Figyelt kérdés
Én eddig VS Code-ot használtam, viszont most, hogy elkezdtem felfedezni a GitHubot elkezdtem áttérni az Atomra.

2020. máj. 21. 09:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Régebben Quanta+, aztán BlueFish, de mostanság leginkább Midnight Editort.
2020. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

PhpStorm.


Persze kérdés mit értesz "weboldalkészítés" alatt.. Php-hez PhpStorm, de Angular esetén nekem a VS Code jobban bejött. Az atommal csak az a bajom, hogy kicsit lassú, főleg ha mindenhez felrakod a plugint. De tuti, hogy sokan Sublime-ot használnak (meg fogtok kövezni, de nekem nem jött be. sajnálom. :) ettől még persze jó!)


Html és css szinten kb mindegy.

2020. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Én Sublime-ot használok több éve, dark módban. Gyors, kiválóan testre szabható, van tab-space konvertere, minden nyelvhez/compilerekhez van szintaktika kiemelője, igény szerint bővíthető és sosem fagyott le.

2015-ig PhpDesignert használtam, de egy idő után nem jött ki frissítése és volt egy zavaró hibája így át tértem. Próbáltam a stormot, atomot, netbeanst is, de annyira nem jöttek be, illetve az atomon és a Sublimeon kívül mindenik tele volt olyan beépített pluginokkal melyekre szinte soha szükségem.

2020. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Notepad++ és Visual Studio Code
2020. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
13%
Nem szövegszerkesztőt használunk, hanem IDE-t (Integrated Development Environment).
2020. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Régebben Komodo Edit-et használtam, de mikor egy új verzió használhatatlanná tett korábbi pluginokat, akkor váltottam. Most Atom-ot használok. Kipróbáltam a PHPStorm-ot és a Sublime-ot is, de csak az Atomhoz tatláltam meg minden olyan plugint (pl Todo kezelő), amit megszoktam a Komodo-ban.

Atom-ban külön szeretem a beépített GIT-et, rögtön látom, melyik file változott, milyen státuszban van és tudok committolni is.

2020. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

#6 nem kötözködésképp (tényleg), de ez a kettő speciel pont megvan a storm-ban is :)


Bár git-re a gitkraken-t jobban szeretem.

2020. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Attól függ.

JetBrains termékek marhajók. Egyik kedvenceim. Igaz fizetős, de van Trial mód 30 napra.


Java: IntelliJ

PHP: PhpStorm

JS: WebStorm


De a Trial-t reszetelhető, így kvázi végteleníthető. Mindössze 2 fájlt kell törölni és windows-on egy regisztrit törölni. Majd ismét elfogadni a 30 napot. Össz 1 percet vesz igénybe, és 30 nap után kell megint csak 1 percet rászánni. Addig simán jönnek az updatek, verziófrissítések, stb. :)


[link]

2020. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Sublimeot, előtte nodepad++-ot.
2020. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Én a notepad++-t nem szeretem, mert pl. a Sublime-ban, vagy az Atom-ban vannak olyan funkciók, gyorsbillentyűk, amik a notepad++-ban nincsenek meg, ill. megkönnyíti a használatot az is, hogy automatikusan bezárja a tageket, CSS-ben, JS-ben a zárójeleket.

Szóval én nem ajánlom a Notepad++-t, inkább Sublime text 3, Atom, vagy VS Code.

2020. máj. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!