Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webdesignhoz érdemes html css...

Webdesignhoz érdemes html css js-t tanulni?

Figyelt kérdés
Ezek elegendőek arra hogy jól kinéző egyszerűbb oldalakat lekódoljak? Van erre kereslet vagy már mindenki wordpresst meg webflowt használ?

2020. máj. 25. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Most designolni vagy kódolni akarsz? Mert jobb esetben ezt nem ugyanaz az ember csinálja.
2020. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A design már megy, a html és a css is nagyjából. A js-be most vágtam bele de azért ez már egy nagyobb falat. Viszont az tetszik hogy dinamikussá tehetem vele az oldalt. Az a kérdésem hogy érdemes-e ebbe időt ölni, és ez a tudás elég-e ahhoz hogy egyszerűbb oldalakat tudjak készíteni vagy kell hozzá mélyebb frontend, és backend tudás.
2020. máj. 25. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Kisebb cégeknél azért gyakran előfordul, hogy a kettő egy és ugyanaz a személy. Persze nem ideális, de ez van. "Érts mindenhez IS."


Amúgy a wordpress-hez is kell (jó esetben) html és css.

2020. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 egyszerűbb oldalakhoz (statikus oldalakhoz) természetesen elég. Sőt, a dinamikus oldalaknak is kell egy design. :)


De miért ne lenne érdemes időt fordítani rá? Ezt nem értem...

Ha komolyabb oldalt akarsz csinálni nyilván kell valami szerveroldali nyelv ismerete (de az már backend fejlesztő, az egy külön szakma). Én elsősorban backendes vagyok de a html, css azért az alap, tisztában kell vele lenni.

2020. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szóval arra vagy kíváncsi, hogy megéri-e tanulni, vagy a CMS-ek elveszik-e a webdesignerek munkáját, igaz?

Már hogyne érné meg? Egyes cégeknél egy juniort is felvesznek 400000-es kezdőfizetéssel. Egy weboldal nem feltétlen egy WP sablonból áll ki. Pl. ha valakinek kell egy a GYIK-hez hasonló oldal, azt szerinted ki csinálja meg?

Nem hinném, hogy elég a HTML5, CSS3 és JS. A JS-en belül tanulj meg egy-két JS könyvtárat (pl.: React), ill. framework-öket.

Egy alap statikus oldalt mondjuk sima HTML-CSS-sel is meg lehet csinálni (hobbi szinten), de ha népszerű akarsz lenni, akkor ez ide kevés lesz.

2020. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem "érdemes", hanem kötelező.

... már ha tényleg webdizájnnal akarsz foglalkozni.

És nem, nem elég. Attól, hogy ezt a 3 leíró nyelvet ismered, még nem fog jól kinézni a weboldalad. Ahhoz kreativitás, és grafikai tudás is szükségeltetik.

2020. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

... és nem, nem használ mindenki Wordpresst. Nagyon jók a CMS-ek, sok helyen én is ezek használatát javaslom, de rengeteg helyen van szükség olyan egyedi megoldásra, ahol egy CMS nem lenne elég, vagy indokolatlanul sok többletmunkát jelentene a feladathoz igazítani.

... meg aztán az ellenkező végleten, ha túl egyszerű a weboldal, akkor sem biztos, hogy a CMS a legjobb megoldás. Nekem például van egy weboldalam, ahol a meteorológiai méréseimet teszem közzé. Pár óra volt megírni, igaz, nincs is rajta túl sok sallang. De kicsit, gyors, és működik. Felesleges lett volna CMS-sel babrálni ilyen kis feladathoz.

2020. máj. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!