Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ezek a weblapok frontend...

Ezek a weblapok frontend szempontjából mennyire számítanak nehéznek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Vagy ezekhez hasonló weboldalak frontend megépítése mennyire számít nehéznek, komplikáltnak?

Nagyjából mennyi gyakorlás, és milyen tudás kell hozzá? egy kezdő webfejlesztő szintje vagy annál is egyszerűbbek?


(a backend funkciókat nem ide értve természetesen).


Felhasznált technológiák: HTML, CSS, Bootstrap, Javascript.



2020. jún. 28. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Középhaladó-haladó szint mindhárom weboldal. Nem számítanak túl bonyolultnak. Ahogy látom van, ahol még JS-t sem biztos, hogy használnak.


imdb, port esetében inkább a backend elemek kívánnának emberes munkát.

2020. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehéz.
2020. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

"egy kezdő webfejlesztő szintje vagy annál is egyszerűbbek"

Az mégis milyen, "megfogok a CBA előtt három embert és mind megcsinálja" szint?

2020. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én közel 10 éve vagyok frontendes és azt mondom hogy ezek közel sem triviális oldalak. Rengeteget interjúztatok, iszonyat nehéz olyan embert találni aki ezt a szintet hozza. Aki ilyet összerak, az bruttó 1.1 - 1.3 millió Ft havi fizetésre számíthat (Budapest, nagyvállalat), de aki ezt tudja az nem akar váltani.


A sitebuild nem bonyolult, pár nap tanulás után tudsz piros hátteret vagy lekerekített gombot csinálni, de ez kb. 10-15%-ban a munkája egy frontend fejlesztőnek.


"Ahogy látom van, ahol még JS-t sem biztos, hogy használnak."


Ezen azért felnevettem, nagyon dilettánsnak kell lenni hogy valaki ne találjon meg script tageket a HTML kódban. Mindhárom oldal rengeteg JS-t használ.

2020. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Vannak kétségeim, ezek annyira bonyolultak lennének..

Én mindössze egy hét munka után, ezelőtt 0 webes tapasztalattal kapok ilyen feladatokat, rakjak össze frontendet hasonló oldalakhoz.


(igaz más programozási nyelveket magas szinten ismerek, a html gyerekjáték c++ után, informatikus mérnökként)

2020. jún. 29. 17:01
 6/12 A kérdező kommentje:

#3/5: "egy kezdő webfejlesztő szintje"

Aki még nem junior. Hanem pl gyakornok vagy elvégezett egy manapság divatos gyorstalpaló tanfolyamot.

Esetleg Udemy, Lynda stb. online felületeken képezte magát.


De azért IT-ban ez elég egyértelmű szerintem, ki számít kezdőnek :)

2020. jún. 29. 17:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Miben hasonló az amit te összeraksz ezekhez képest? Milyen technológiákat, libeket, toolokat használsz? (Bootstrap-en kívül.)
2020. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7:

Sass, Fontawesome, Slick, SCSS inkább a CSS helyett, (backend PHP [Laravel] jQuery lesz). Egyedi keretrendszer, ami jó néhány beépített toolt tartalmaz.


Valamilyen szinten ismerem a React-ot, Node-ot is (+ npm, yarn), git-et is természetesen. SQL-t is, nem kérdés.

Minimális android fejlesztői ismereteim is vannak (Java).

2020. jún. 29. 18:19
 9/12 anonim ***** válasza:
#6: és az "annál is egyszerűbbek" szint?
2020. jún. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az annál is egyszerűbb weboldalak, ami közép vagy emelt érettségi szintű. :)
2020. jún. 29. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!