Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet weboldalt készíteni?

Hogyan lehet weboldalt készíteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Wordpress alapú weboldalt készíteni saját domainnel egy ingyenes webtárhelyen, amit később lehetne "upgrade"-elni elérhető áron (max havi 5000 Ft). Nagyon kezdő vagyok, szívesen veszek bármiféle segítséget, akár privát üzenetben is.

2020. júl. 15. 02:22
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem lenne fontos, hogy a kezdetektől ingyenes legyen, akkor tudnám ajánlani a tarhely.eu csomagjait. Cpanelről 1 kattintással telepíthető a cms. A support is gyors.

És évi br. 20eFt körül jön ki az "upgrade"-t csomag, ami jócskán havi 5000 alatt van (~1600Ft) :)

2020. júl. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Mekkora tárhelyre lenne szükséged? Van elég sok ingyenes és még több fizetős tárhely szolgáltató. Ami ingyenesben jó és gyors, az a [link] Ez minőségre és szolgáltatásokban felér egy fizetős tárhellyel, ráadásul teljesen reklámmentes, viszont 250 Mb tárhelyet ad, a WordPress ebből kapásból 50 Mb-ot lefoglal (bővítmények nélkül egy témával), így a tartalomnak (fényképek) marad 200 Mb. Egy kisebb céges bemutatkozó oldalhoz vagy pár bejegyzéses bloghoz ez elég szokott lenni, de nagyobb oldalakhoz már kicsi. A jó hír, hogy a WordPress biztosan működik náluk (egyébként ez elég sok ingyenes tárhelyen nem megy), illetve ha kinövöd a tárhelyet, bármikor átválthatsz nagyobbra, nem kell semmit költöztetned, a Nethelyesek mindent megcsinálnak és beállítanak.


Ha olcsó tárhelyet keresel, akkor a [link] szolgáltatást érdemes megnézni. A legolcsóbb csomag évente 1000 Ft, és 1 Gb tárhelyet ad, ami a legtöbb céges weboldalhoz és bloghoz elég szokott lenni. A szolgáltatás minőségéhez és tartalmához képest ez szinte jelképes árban van.


Ha nagy tárhelyre lenne szükség, akkor a [link] szolgáltatást ajánlom, mely az első évben 2.700 Ft+ÁFA (bruttó 3.430 Ft), a második évtől pedig bruttó 6860 Ft lesz évente. Ez korlátlan tárhelyet ad (az ésszerűség keretein belül), viszont csak egy domain névvel használható. Elég korrektek a Forpsisok, egy ismerősöm elég sok fotóból álló oldalt töltött fel, és nem szóltak, hogy túl nagy, pedig elég nagy oldala van.


Egyébként ha havi 5000 Ft a keret, már havi 1000 Ft-tól tudok ajánlani VPS-t is itt [link]

Ez olyan, mint egy mini szerver, amin egyedi szoftvereket futtathatsz, egyedi beállításokkal. A KVM VPS-t ajánlom, ezen 1000 Ft a legkisebb csomag. Itt 20 Gb a tárhely, ebből 5 Gb kell az operációs rendszernek, illetve ajánlott egy mentést tárolni a szerveren is, így kb. 7,5 Gb lesz a ténylegesen felhasználható tárhely. A hátránya, hogy alap szintű Linux ismeretet igényel ennek a beállítása, de ha elakadsz, szívesen segítek benne. Egyébként én már csak ritkán használok osztott tárhelyet. Az összes személyes oldalam VPS-en helyeztem el, illetve a legtöbb általam szerkesztett céges honlap is VPS-ről fut, csak 1-2 kisebb céges oldal nem.

Bevallom őszintén, hogy a rugalmassága miatt én nem kicsit vagyok részrehajló a VPS iránt, ráadásul egy VPS (csomagtól függően) akár 40-50 vagy még több különálló weboldal elhelyezésére is alkalmas, havi párezer forintért. Nagy látogatottságú oldalakhoz mindenképp ez lesz a nyerő.



Szerintem a fenti tárhelyek között biztosan megtalálod a számodra legmegfelelőbbet. Próbáltam minden elváráshoz ár/érték arányban a legjobbat ajánlani. Nem vagyok egyiknek sem a reklám embere, ezért sem egyet ajánlok, de mind a négyet kipróbáltam és saját vagy céges ügyfeleim oldalához jelenleg is használom. Tehát ezekben biztos lehetsz, hogy jók. Győztest nem hirdetek (mind jó), viszont mindegyik szolgáltatást más jellegű oldalhoz ajánlanám. Ha megírod, hogy pontosan mik lennének az elvárások, akkor ahhoz már konkrétabb csomagot is tudok ajánlani.

2020. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél vele sokat tökölni, WordPress alapú weboldalt létrehozhatsz pl. a Blogginger.com oldalon.
2020. júl. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#4 wordpressnél nem releváns, de: cpanelen engedélyezett a Jailed ssh? illetve van postgresql? (csak érdekel, mert nekem elengedhetetlen és erről nem találtam infót az oldalukon)
2020. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia, olcsó SSD webtárhely, automatikusan telepíthető wordpress-el :)

[link]


cPanel tárhely

2021. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-tös, be is zártak xD
2022. júl. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!