Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » 1 GB tárhely egy webáruháznak...

1 GB tárhely egy webáruháznak kevés? több száz termék, 5-6 fotóval, de woocommerce bővítmény lesz ami a képeket átméretezi

Figyelt kérdés
2020. júl. 31. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kevés. Wordpress sokat elvesz, főleg hogy még biztonsági mentés is jó, ha van. Abból is 2-3 legyen mindig. Inkább 5gb. Az már oké.
2020. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
1 Gb a mai világban mindenképpen kevés!
2020. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Ha megnézzük, hogy több száz termékhez jár legalább 5 fotó, a mai fotók körülbelül 3-5 megát foglalnak. Ebből 5*3=15 mega egy képhez minimum.

100 termék tehát 1500 megabájt lenne.


Semmiféleképpen sem elegendő.

2020. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: a wordpress csökkenti a képek méretet. pár kb lesz. Önmagában a wordpress foglal sokat és a backup. A backup miatt kell nagyobb tárhely. Persze csinálhatsz backupot manuálisan is. Naponta 2-3x letöltögeted....
2020. aug. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#4

Jah, ezt nem tudtam.

2020. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5: Persze attól is függ mit akarsz. Ha képgalériát akkor jó, ha az eredeeti minőség van. :D De termékfotókat feltölteni, ott bőven jó tömöríteni.
2020. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
És a WP+Woo méretét is add hozzá. ;-)
2020. aug. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én csináltam egyszer egy hambi rendelős woocommerce oldalt - pár darab hambi volt fent meg üdítők, pluginokkal stb-vel együtt kb 300-350mb volt a wp+woo, ha jól emlékszem... Itt is 1GB-ról indultunk, de az volt a baj, hogy ugyebár backup ment, az már 2 backup után már fullon volt és ugyebár naponta jó volna 2 mentés, illetve azon felül is legyen több napon keresztül, majd az utolsók mindig törlődjenek. Tehát jó, ha van egy heti mentés, mert sose lehet tudni. Persze nem muszáj, de gondolj bele, hogy rendelnek egy csomóan, regisztrálnak egy csomóan valami baj történik, 2 héttel ezelőtti mentésed van csak - azt visszaállítod, de utána minden megrendelés/regisztrált felhasználó eltünt.
2020. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha csak napi, heti, havi egy mentés ami alapnak mondható.

Akkor is simán meg elmegy az 1GB csak az alap rendszerrel.

2~3GB körül szokott lenni pár tucat termékes webáruház,

mentés és adatbázissal, levelezés nélkül.

Pár száz termék esetén én ezt 5~6GB -ot mindenképp ajánlanék.

(Bár amit ismerek több száz termékes WP+Woo,

ott már egy osztott tárhely nem volt elég gyors,

bérelt szerverre kellet kirakni, hogy ne omoljon össze,

ha pár tucat ember böngészné, keresgélne az oldalon.)

2020. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi.

Még egy gyors kérdés. Ár/érték arányban melyik szolgáltatót ajánlanátok?

Rackhostnál vagyok, de lehet váltanék.

2020. aug. 3. 23:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!