Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lehet ingyen weboldalt készíteni?

Lehet ingyen weboldalt készíteni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy szerver (tárhely) vásárlása/bérlése nélkül lehet-e weboldalt létrehozni pl. wordpress-ben. Feltételezem, hogy nem igazán. Vagy ha igen akkor annyi reklámmal, hogy az AdBlock is felmondja a szolgálatot.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 18. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
A saját PC-det is kinevezheted szervernek, azon futtatsz egy webszervert, a routereden kinatolod a gépedet amelynek előtte egy fix ip-t adtál és már megy is.
2020. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A wordpress saját felületén hozhatsz létre oldalt, az elérhetősége a felhasználónév.wordpress.com formában fog működni.
2020. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha a saját gépemet használom szervernek és ha leállítom a gépemet, akkor az oldalam sem fog működni. Vagy nem?
2020. aug. 18. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igy van nem fog mukodni.
2020. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha csinálok egy oldalt Wordpress-ben amit a gépemen üzemeltetek azt esetleg át tudom rakni majd egy bérelt szerverre/tárhelyre? S ha a gépemen üzemeltetem az oldalam, akkor annak lehet saját domain-je?
2020. aug. 18. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor ha csinálok egy oldalt Wordpress-ben amit a gépemen üzemeltetek azt esetleg át tudom rakni majd egy bérelt szerverre/tárhelyre?"

Feltöltöd a fájlokat a webtárhelyre és kész.

"S ha a gépemen üzemeltetem az oldalam, akkor annak lehet saját domain-je?"

Lehet.


Egyébként lehet ingyen ilyet, én pl. a nethely.hu -t ajánlanám. Az ingyenes csomagban kapsz egy ingyen (sub)domaint, és egy 0.5 gigás tárhelyet. Ez egy alap weboldalra, de még Wordpress-esre is bőven elég (igen, telepíthetsz rá CMS-eket, akád WP-t, Joomla-t, stb). Plusz kapsz a tárhelyedhez 1 MySQL adatbázist.

Ez nyilván nem fog hipergyorsan működni, valószínűleg lassabb lesz az oldal, mint más oldalak, de egy ingyenes domaintől és tárhelytől ne várj csodát.

Ha viszont később pénzt is tudnál rá szánni, akkor inkább az ipage-t ajánlom, mivel korlátlan tárhelyet és adatbázist ad, gyors is. Kb. 8-9 euro havonta, ami jónak számít (ahhoz képest, hogy pl. a magyar hosting cégek milyen horribilis árakon képesek adni 20GB tárhelyeket).

2020. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!