Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az miért van hogy ugye mindenk...

Az miért van hogy ugye mindenki ajánlja hogy a blogjainkat minnél több helyre posztoljuk be, de 99% törlik (ismerősöknek is, különböző témákban) hogy nehogymá' ingyen reklámozzál?

Figyelt kérdés

Szoval van egyszer egy nagyon szép gondolat, tanács:


“küldd be facebook csoportokba, stb, stb"


De az admin kitörli mert reklám, meg igazából azt sem értem mitől lesz neki kevesebb ha reklámozzuk az oldalainkat.


A google meg alapból xarik rád, úgy hátrarak ha berak egyáltalán hogy csak na.

Kellene a linképités, de nem lehet.


Ezért nem értem pl hogy ha blogposztot írunk egy zenszről pl és beposztolom a rajongói klubjába miért törlik. (mert nehogymá ingyen reklámozd a blogod)


Ugyanakkor ez az általános tanács, hogy linkeld be mindenhova.


Ez elég nagy paradoxon.



2020. aug. 20. 15:13
 1/8 A kérdező kommentje:
*Zenészről
2020. aug. 20. 15:14
 2/8 Kedves Vezető ***** válasza:
100%

Emberi tulajdonság.

Egyébként egykét indexből kinőtt figurán kívül a blogolás nagyon nehéz, időrabló tevékenység mostanában.

Sőt, annyi az információ, hogy "pörgetve" olvasnak az emberek.

Nagy oldalakat is, nem hogy blogot.

Tehát igazából olyan mély, internetes olvasás is ritka, inkább ilyen klikkelgetés megy meg a vlogolás.

Azt nézik.

De olvasni ugy alapbol egyre kevesebben olvasnak.

2020. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Facebookon vannak külön blogos csoportok, ahol meg lehet osztani a blogokat. Pl. Magyar blogok, Blogok és bloggerek, Blogok áradata, stb.
2020. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én pont azért nem küldöm be csoportokba, mert úgy hallottam, hogy törölni szokták. Nos, ezek szerint ez igaz is. Szerintem közrejátszik az irigység is. Ugye blogot bárki írhat, de nem mindenki lesz "sikeres" (erősen idézőjeles sikerre gondolok természetesen, én pl. soha nem kerestem semmit a blogommal, és nyilván nincs is akkora látogatottsága, mint egy komoly oldalnak), és az emberekben ott van, hogy hát ilyet én is tudnék, de nem lettem sikeres, ne legyen a másik se.


a bloggert nem ismerem, de hallottam már róla rosszakat. Szerintem blog.hu-n érdemes blogolni, mert címlapra kerülhet az írás, és akkor azt többen olvassák, és egy részük követni fogja. Meg érdemes facebook-oldalt is csinálni a blognak, így az is könnyen követheti, akinek nincs blog.hu/blogger profilja (fb-je szinte minden netezőnek van manapság).

2020. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es, nekem Wordpresses blogom van, rohadt könnyű kezelni, rakás mindent ingyen beállíthatsz rajta a háttértől kezdve a nyelvig.


Amúgy én benn vagyok direkt blogos csoportokban, és még sosem törölték a bejegyzéseimet. Persze, ha olyan tartalmat raksz ki, ami nem illik a blog profiljába, pl. sértő másokra nézve, politikai vonatkozású, vagy hasonló (sok csoportban az ilyet nem engedélyezik), akkor természetesen törlik a bejegyzésedet.

3-mas voltam.

2020. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó, de blogos csoportokba persze hogy nem törli a többi blogos. :)


Annak lenne értelme ha egy nagyzenekaros / nagy létszámú filmes csoportba beküldhetnéd és maradna.


Pl egy színész rajongói klubbjába írsz egy filmkritikát, annak lenne értelme sztm ha otthagynák.


A blogos a másik blogosra nem hiszem hogy annyira kíváncsi, mint mondjuk a kedvenc szinészéről, zenészéről egy pozitív hangvitelű írásra.

2020. aug. 20. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:

#3 Csak az ilyenekkel az a baj, hogy mindenki beküldi a sajátját, de a másikét nem nézi meg senki.

Kérdező!

Azért törlik, mert ezeket átveszik olyan oldalaktól/csoportoktól, ahol tényleg hátrány lenne nekik az, ha valaki hirdetné magát.

Gondolj csak arra, hogy te sem örülnél neki, ha valaki a saját blogodon hozzászólásban linkelgetné a konkurenciádat. Viszont, ahogy említettem, vannak, akik azt gondolják, hogy nekik hátrány lenne, hogy valaki hirdesse magát a csoportjában - pedig nem lenne az-, és azt látja más csoportoknál is - ahol ténylegesen hátrány -, hogy a hirdetés tiltott, hát akkor miért ne legyen itt is tiltott? Úgy gondolják, hogy ez kötelező, ilyen szabály nélkül nem lehetnek népszerűk, vakon követnek más közösségeket.

Ehhez hasonló, mikor szintén a weboldaladra másolod más adatvédelmi nyilatkozatát, és benne maradnak olyan dolgok, amit nem szeretnél.

2020. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

olyan tartalmat kell készíteni, ami érték az olvasók számára, értékelik, hogy megosztottad velük és hasznosnak tartják, ezért nem reklámként tekintenek rá, hogy megosztod, hanem hasznos megosztásként.

pl. az se mindegy egy csoportban, hogy úgy ismernek, aki mindig csak a saját dolgait posztolja, reklámozza, amúgy meg se szólal, vagy úgy ismernek, aki mindig segít, mindig hasznos, amit megoszt és mellesleg néha a saját dolgait is, de azok is hasznosak és örülnek neki.


az ilyen színészek/zenekarok rajongói csoportjait nem ismerem, de valószínűleg minél nagyobb a közönségük, annál többen próbálják kihasználni, hogy a saját dolgaikat reklámozzák, ezért fokozottan érzékenyek is az ilyesmire - meg talán az ott témába vágó dolgokkal is sokan foglalkoznak és nehezebb is igazán újat, egyedit, komoly értéket adni.


nekem főleg szakmai csoportokkal van tapasztalatom. ott is vannak gáz önreklámozók is, meg olyanok, akinek még azt is megbocsátják, ha folyton a saját dolgait osztja, mert amit oszt az érték mindenkinek - sőt, ha ő nem osztja meg, beteszik mások helyette, mert érték nekik.

2020. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!