Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Videó minőségét, felbontását...

Taizun kérdése:

Videó minőségét, felbontását hogyan lehet rontani, mielőtt elvégződik a fájlfeltöltés?

Figyelt kérdés

Ha kiválasztok 1 videót, akkor php-ban hogyan lehet a minőségét, felbontását rontani, hogy ne foglaljon olyan sok helyet a tárhelyen, miután feltöltöttem?

Googlen kerestem megoldásokat, de még nem találtam olyat, amit tudnék hasznosítani is.



2020. szept. 20. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Feltöltöd, átkonvertálod, letörlöd az eredetit.
2020. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Konvertáláshoz ffmpeg.
2020. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hogy ha nagyobb méretű videót próbálok feltölteni tárhelyen, akkor nem engedi, tölt és végül semmi. Localhoston viszont jó.

A rackhostnál kell beállítsak valamit?

2020. szept. 21. 00:01
 4/9 EagleHUN ***** válasza:
0%

Megy a monitorodon és felveszed egy telefonnal róla beállítva a felvétel előtt az alacsony minőséget.


Ez egy nagyon egyszerű troll módszer, a minőség és a felbontás garantáltan romlik a mérete is csökken ha megfelelő volt a felvételhez a beállítás.


De videó vágó vagy konvertáló programok biztosan tudnak ilyesmit.

2020. szept. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

#4 nem így akarja rontani a minőséget, csak a méretet akarja csökkenteni.


kérdező: amúgy ffmpeg, ahogy előttem is írták. ugyanakkor ezt csak vps-en fogod tudni beállítani

2020. szept. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: Ha túl nagy a fájl, akkor valószínűleg időtúllépés lesz. ffmpeg osztott tárhelyen nem nagyon lesz, mert megeszi a cpu-t.
2020. szept. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4 kérjem majd meg minden felhasználót, hogy tegye meg ezt?:DD nem megoldás ez jelenesetben, de azért köszönöm


Ezt az ffmpeg-t én is megtaláltam, de ahogy a #6-os is írta, valószínűleg nem örülne neki a tarhely szolgáltató

2020. szept. 21. 08:35
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 egyáltalán nem olyan ritka megoldás, egy csomó helyen megtörténik, hogy megkérik a felhasználókat, vagy inkább egyszerűen csak korlátozzák a feltölthető fájlméretet, felbontást, stb. hogy ezzel csökkentsék a rendszer terheltségét.


Gmail se véletlenül nem enged nagyobb méretű fájlokat csatolni a levelekhez.

2020. szept. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 igen, valószínűleg az a megoldás marad, hogy meghatározzuk, hogy maximum mekkora fájlt tölthetnek fel
2020. szept. 28. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!