Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi tárhely szolgáltató váltás...

Mi tárhely szolgáltató váltás menete?

Figyelt kérdés

Egy tanfolyam mellé ingyenesen kaptunk domain nevet és tárhely lehetőséget (1évre). Azóta készült erre a tárhelyre egy honlap (de még nem aktív, még kell alakítani rajta stb.)


A lényeg, hogy mielőtt még élesben használnám a honlapot szeretnék egy másik tárhely szolgáltatót (a jelenlegit nem is találom a neten..), domain név viszont maradna (.com -os)


A kérdés(ek)

-Ennek mik a lépései? (Tehát hogy a domain nevem és a tárhelyszolgáltatóm is egy helyen legyen.)

-Jobb lenne, ha csak tárhely szolgáltatót váltanék, és megvárnám, ameddig lejár az egy év a domain név és azt utána regésztrálnám át? (ha igen azt hogy lehetséges?)

-Ha meg van az új tárhely, akkor a régiről át kell tenni, a lementett honlapot?


Illetve szívesen fogadok szolgáltató ötleteket is kinek mi jött be?



2020. nov. 3. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

"Tehát hogy a domain nevem és a tárhelyszolgáltatóm is egy helyen legyen"


Domain átregisztráció -ra keress rá az új szolgáltatónál, náluk kell elindítani a folyamatot.


"Jobb lenne, ha csak tárhely szolgáltatót váltanék, és megvárnám, ameddig lejár az egy év a domain név és azt utána regésztrálnám át? "


.com lejárat után még egy hónapig nem szabadul fel, addig csak az eredeti szolgáltatónál hosszabbítható számodra. Átregisztráció kell neked.


"Ha meg van az új tárhely, akkor a régiről át kell tenni, a lementett honlapot?"


Természetesen!

2020. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit az első írt, teljesen igaz. Annyit tennék én még hozzá, hogy én a namecheap-et ajánlom. Supportjuk is nagyon jó. Én a hostingot és a domaint is náluk intézem, eddig meg nem volt probléma, csak egyszer lett elcseszve az oldal, de az is az én hibámból. Írtam a supportnak, helyrehozták.


A supportjuk kicsit lassú, de ez vagy a COVID miatt van, vagy mert több emberrel is foglalkoznak egyszerre. Az átlagos ügyintézés (chaten, a telefont nem használtam, nem is szeretném) kb. 20 perctől másfél óra volt nekem.

2020. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


[link]


Átregisztrálják a domainod, átemelik az egész tárhelyedet!

Ja, és INGYEN!


Van még kérdés? :)

2020. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!