Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen lehetséges hibától...

Milyen lehetséges hibától lehet, hogy hiába módosítom a css-t az nem változik?

Figyelt kérdés
Egy id-t szerernék módosítani, de nem váltotik semmi. Mindent leellenőriztem ami eszembe jutott. Elérési út rendben. Elgépelés nincs. Azért fura mert a body-t meg tudom módosítani. Még sincs ott a div amit megírtam egyáltalán. Pedig van magassága szélessége, background-color, position:relative, margin és padding. Valami ötlet, hogy mit nézzek még meg?
2021. jan. 10. 18:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

html:

<div id="logbox">

</div>


css:

#logbox {

background-color: #8b0000;

margin: 20px;

padding: 20px;

width: 50px;

height: 50px;

position: relative;

}

2021. jan. 10. 18:39
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia, ezt a css részletet tedd bele az oldalba <style></style> tagek közé.

Ami még lehet, hogy masik css felülirja

2021. jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

<div>

<style>

background-color: #8b0000;

margin: 20px;

padding: 20px;

width: 50px;

height: 50px;

position: relative;

</style>

</div>


így se jó

2021. jan. 10. 19:00
 4/13 anonim ***** válasza:

Tedd köré a kapcsos zárójelet meg elé hogy #logbox.

Pont úgy ahogy elsőre írtad

2021. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Így akkor működik ha kiveszem a css elérési útját. Ami egyrészt azért baj mert a többi elemet onnan érem el, másrészt meg tényleg tudni akarom, hogy miért nem müködik :D
2021. jan. 10. 19:08
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Valami elgépelés lehet. Az is lehet hogy egy előző elemet nem zártál le rendesen. Ilyenekre tudok gondolni. Tedd ezt a szabályt az elejére, és legalább ez jó lesz :)

Ha böngészőben nézed, ott van olyanra lehetőség hogy jobb egér, "elem vizsgálata". Na ott a style alatt tudos ellenőrizni minden divre hogy jó-e

2021. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hidd el ezerszer ellenőriztem az elgépelést és a zárást is de nem volt gond. :D
2021. jan. 10. 19:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Volt egy projektem ahol tökéletesen működött a css. Na már most.. a jelenlegi css-t lekopiztam és szépen beillesztettem a tökéletesen működő helyére és elmentem a megfelelő elérési utra. Működik. 🤷‍♂️
2021. jan. 10. 19:32
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Mert a div üres, valószínűleg, ezzel én is megjártam. eégy bele egy

  vagy egy másik (üres) divet

2021. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerűen be van cachelve böngésződben a css file.



Erőltetett frissítés ( ctrl + F5 ) kiszedheti, privát böngésző, elérési útvonal módosítása, például:


<link rel="stylesheet" href="/eleresi/utvonal/style.css?version=2">

Kérdőjel mögötti GET paramétert figyelmen kívül hagyja, de arra elég, hogy új filenak higgye a böngésződ.

2021. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!