Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap szerkesztés nézetnél...

Weblap szerkesztés nézetnél milyen ingyenes programot érdemes használni? Itt gondolok arra, hogy egyszerre láthassam a code-ot és mondjuk alatta a tartalom nézetet, hogy miként néz ki amit szerkesztek? Itt gondolok olyanra, mint a "Dreamweaver CS5"

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Barmi + böngésző.
2021. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén én sosem használtam ilyet. Annak idején a html, css-t nekünk még jegyzettömbben tanították, aztán álltam át a Visual Studio Code-ra, mert ott segít az intellicence. Ha úgy volt szükségem, ahogy neked, akkor a képernyő egyik oldalára raktam a böngészőt, a másikra a kódot.
2021. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon erősen mellőzd a grafikus editorokat és azok nézőkéit.


npm szerver és browsersync, vagy kézzel frissítgetés böngészőben.

2021. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor webszerkesztést tanltunk, akkor DreamWeavert használtunk. Igaz, ez korántsem ingyenes, de egyébként ha kicsit "mélyebben" foglalkozunk a webszerkesztéssel, akkor a vizuális része tök felesleges. (Mivel ugye az csak statikus oldalaknál igazán hatékony.)

Elég divatos a KompoZer (+Nvu, a kettő kb ugyanaz), ezek ingyenesek, de vizuális szerkesztőt továbbra sincs sok értelme dinamikus weboldalnál használni.

Aztán ott van még a BlueFish, hasonló kategória, talán némileg jobb. Illetve a BlueGriffon, ami elméletileg a KompoZer utódja, de annál jóval komolyabb.

Ami pedig engem illet: igaz, nekem ez csak hobbi, de régebben Quanta+-t használtam, most pedig BlueFish-t a kódkiegészítés miatt. Az osztott nézetnek itt önmagában nincs értelme, az csak statikus oldalaknál hasznos, de indítok mellette egy böngészőt, azzal hitelesen látom a végeredményt is, és szükség esetén el lehet rendezni a két ablakot egymás alá vagy mellé.

2021. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, ctrl+f5 a barátod. Ha komolyan gondolod akkor érdemes legalább két monitort használni, baromi kényelmes.
2021. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a Dreamweaver és hasonló programok egyetemen tiltólistások voltak, aki a tiltás ellenére is ilyen programokat használt, az instant megbukott. Notepad++ illetve mellette a böngésző volt amit a legtöbben használtunk.
2021. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Chrome Ctrl+Shift+i ?
2021. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!