Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom elindítani?(2020...

Hogyan tudom elindítani?(2020 Informatika ismeretek érettségi)

Figyelt kérdés

Nemrég észrevettem, hogy a mostani informatika ismeretek emeltszintű érettségiben már futtatnunk is kell a webszervert és úgy elvégezni a feladatokat. Nos, mivel nem igazán értek a windows-os parancssorhoz, segítséget szeretnék kérni, hogy a feladatban leírt utasításokat hogyan kell megvalósítani és sikeresen elindítani a mappából a webszervert?

Példának:

"A webszerver indításához a Windows parancssorában tegye aktuálissá a vizsgakönyvtár

3_feladat\tesztauzem nevű mappáját, majd futtassa az npm run start parancsot."


Először is, hogy érti azt a feladat, hogy a mappát tegyem aktuálissá? Tudom, lehet hogy ez egy nagyon alapvető követelmény, de még sosem találkoztam, vagy futottam bele ilyesmibe, ha weblapot készítek nem szoktam idáig jutni és nem vagyok még profi ebben, de igyekszek tanulni.

Másodszor az npm run start parancs hogyan működik és mit csinál?

Köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 4. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
35%

Nem akarok megint én lenni a szemét megmondóember, de ha te EMELT szinten akarsz érettségizni, és ez nehézséget okoz, akkor nagyon komolyan feküdj rá a témára, mert vészesen kevés már az idő addig.

Egyébként ha szakmai infóból érettségizel, akkor tanulnotok kellett minimum alapszinten valami XAMPP-szerű szerver futtatását. De talán még az Apache konfigurációját is kellett, hogy tanuljátok.

A Windows nekem sem hazai pálya (Linuxos vagyok), de azért az alapvető parancsok mindkét platformon vagy ugyanazok, vagy nagyon hasonlóak. Egy könyvtárba belépni mindkét platformon a "cd könyvtárnév (enter)" paranccsal (iézőjelek nélkül természetesen) lehet. Annyi a különbség, hogy Linuxon kötelező a parancs és a paraméterek közé szóközt tenni, Windowsnál meg emlékeim szerint nem. (Vagy nem mindig.) Meg az, hogy "cd" helyett Windowson "chdir" is használható.

Aktuálissá tenni pedig annyit jelent, hogy abba a mappába belépsz.

Még valami: ha szóköz van a mappa nevében, akkor a mappanevet (a teljes elérési úttal együtt) idézőjelek közé kell tenni. Tehát ha a mappa neve az, hogy informatika vizsga, akkor oda a cd "informatika vizsga" paranccsal tudsz belépni.

Az, hogy az npm hogyan működik, az így kisujjból nekem sem megy, de egy 10 másodperces Google-keresés után már tudom, hogy ez egy JavaScript-csomagkezelő, ennek segítségével tudsz telepíteni és kezelni mások által megírt JavaScript-függvénykönyvtárakat. Itt pedig egy leírás az "npm start", vagy "npm run start" működéséről: [link]

Aztán mindent bele, és nehogy te is olyan banális dolgokon vérezz el, mint amiket az elmúlt években iskolai rendszergazdaként láttam! Még nincs késő, de ahhoz tényleg rengeteget kell gyakorolnod!

2021. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Túl részletes választ nem fogok adni, csak támpontot, hogy mit olvass el.

Minden érettségin alapkövetelmény a parancssor alapszintű ismerete, ezt tanuld be. CMD angol rövidítéssel. Túl sok mindent nem is kell tudnod, csak elég kb. hogy tudd hogy kezeli a mappákat, és hogy a cd paranccsal navigálsz bennük...

npm run start:

ez egyszerűen elindítja az npm.exe nevű programot run start paraméterrel.

Az npm az egy egyszerű csomagkezelő, aminek ha ezt adod meg, akkor elindítja. Érettségire ennyire elég tudnod az npm-et, nem véletlenül írták le, hogy mit írj be, hanem mert azt nem kell tudni.

2021. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!