Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen munkákat kaphat az,...

Milyen munkákat kaphat az, aki tud weblapot készíteni?

Figyelt kérdés

Mármint azon kívül, hogy weblapokat gyártson akár vállalkozóként, akár bedolgozóként...


Nagybátyám fejébe vette, hogy megakar tanítani weboldalt készíteni. (Marketinget tanultam, de nem találok állást, ezért akarja.)

Igent mondtam, majd hamarosan elmegyek hozzá, és nekivágunk. Viszont az nekem nem jönne be, hogy ne csináljak mást a jövőben, csak weblapokat egymás utánba...


Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen tudással (mármint amikor már valaki valóban tud önállóan weboldalt szerkeszteni), akkor milyen munkákat vállalhat még?


Én vállalkozni semmiképp sem akarok, ha meg más vállalkozóhoz jelentkezek, mert ő már nem bírja egyedül..., gondolom az alacsony fizut jelent majd.


Szívesebben dolgoznék egy nagyobb cégnél, ahol nem kizárólag weblapszerkesztés a feladatom, hanem más is, akár összekapcsolva marketinggel, vagy más gazdasági munkakörrel.


Milyen munkákra szoktak keresni embert ilyen tudással, illetve mit kellene még hozzátanulni, hogy egy színesebb munkát elvállalhassak?



2021. ápr. 8. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezzel ma már nem lehet munkát találni. Kb mindenkinek van egy haverja aki fel tud dobni egy drupalt vagy wordpresst aztán szevasz.
2021. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kicsibarany ***** válasza:
100%

Ez legfeljebb csak előny lesz 1-2 pozíciónál.

Néhány reklámügynökségnél folyamatosan keresnek account managert vagy projekt managert vagy kampány managert.

2021. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2! Igen köszi, erre gondoltam, hogy "előny", csak magamtól így nem jutott eszembe.

Szóval én pont nem arra vágyom, hogy pusztán önmagában weboldalakat készítsek, mint mindenkinek valamelyik haverja.

Hanem valami olyan marketinges, kereskedelmi, logisztikai, v hasonló irodai munkára, ahol kell ez a tudás, ahol időnként kell bizonyos weboldal szerkesztésével kapcsolatos feladatokat is elvégezni egy személyben...


Annyira nem gondolkodtam még ezelőtt ebben, hogy ilyesfajta hirdetésekre nem is figyeltem fel, ezért nem is tudom, hogy tényleg mik a lehetőségek.

Illetve mit érdemes még pluszba tanulni számítástechnika terén?


Amúgy 1-es válaszoló! Nem hiszem, hogy mindenkinek a weblapot szerkeszteni tudó haverja máshoz is ért....! ;-)

2021. ápr. 8. 10:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig weblapkészítő tudással csak weblapokat fogsz tudni készíteni.

Aztán persze ott is vannak szakmán belül óriási különbségek. Nem minden webfejlesztő cég szól arról, hogy egy kaptafára épülő weboldalakat írtok a főnök éppen aktuális kedvenc JS keretrendszerében. Ezt az oldalt is webfejlesztők készítették el, és azért távolról sem mondható egy sablonos tucat-weboldalnak.


Viszont!

Ez azért nem teljesen így megy, hogy jön egy random rokon, aki kjapisgál valamit a webes ismretekből, és pár óra alatt bárkiből piacképes webfejlesztőt csinál. (Neki egyébként ez a szakmája, vagy csak úgy gondolja, hogy ért hozzá?)

Eleve a legtöbb helyen elvárják, hogy valami végzettséget fel tudj mutatni, főleg, hogy minden második állástalan, aki képes Kompozerben egy érettségi-feladatot félig megcsinálni, előszeretettel vallja magát "webfejlesztőnek". Na, az ilyenből van elegük a webstúdióknak.

Talán egy 20 éve még labdába tudott rúgni az, aki pusztán a HTML-hez, meg netán némi kis JavaScripthez értett, bár már akkoriban is inkább csak a "kispénzes" melókat lehetett ennyivel megcsípni. Ha most ezen a területen el akarnál helyezkedni, emellett szükség lesz mindenképp a CSS alapos ismeretére, a JavaScript alapos ismeretére, grafikai és webdesign ismeretekre (ha frontend vagy), illetve PHP-re, SQL-re, kompetens programozói tudásra, valamint legalább egy ma elterjedt framework ismeretére (ha backend lennél). Ha meg full-stack, tehát aki a weboldal "külsejét" és hátterét is egymaga készíti, akkor ezek mindegyikében illik legalább közeped szinten otthon lenned.

Értem én, hogy nagybácsid jót akar, de ez azért nem így működik, hogy leülök két délután az unokaöcsi mellé, és webfejlesztő lesz belőle. Ez alsó hangon is fél év intenzív tanulás, de inkább 1-2 évvel érdemes számolni.

Aztán persze ott van a leglényegesebb tényező: hogy ez neked mennyire jönne be. Butaság olyan területre specializálódni, ami nem megy, vagy amit utál az ember. Én is elkezdhetném neki magyarázni a molekuláris biológiát, ettől még nem lenne belőle biológus. ;)


"mint mindenkinek valamelyik haverja."

Azért itt se túlozzunk! Nincs mindenkinek webfejlesztő haverja. Egy tök alap oldal összedobása Wix-ben, meg egy érettségi-szintű weboldal összeügyetlenkedése Kompozerben távolról sem webfejlesztés.


"valami olyan marketinges, kereskedelmi, logisztikai, v hasonló irodai munkára, ahol kell ez a tudás, ahol időnként kell bizonyos weboldal szerkesztésével kapcsolatos feladatokat is elvégezni"

Normális helyeken ilyen nincs. Ésszerű körülmények között egy adott munkakört nem egy tök más területen dolgozó fog időnként el-ellátni. A weboldal elkészítését általában külső - az adott területen profi - céggel végeztetik el, amibe nem szoktak csak úgy belekontárkodni. (Hadd ne ecseteljem, hogy ez egyébként is mennyire ingoványos terület lenne. Belepiszkálni egy tök ismeretlen kódbázisba úgy, hogy lehet, nem is ismered a keretrendszert amiben készült...) Vagy ha saját maga fejleszti a cég, akkor arra külön embere van, és nem a marketing-osztályról fog embert vadászni. A kész oldal adminisztrálása meg nem fejlesztői feladat.


"mit érdemes még pluszba tanulni számítástechnika terén?"

Bármit, ami érdekel, és amihez van tehetséged és szorgalmad.

2021. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most más szemszögből nézném ezt a kérdést: Szerintem a kérdeő NEM akar weblapokat szerkeszteni. Tehát, nem hinném, hogy a webfejlesztői állásokban sok örömét lelné..
2021. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A nagybátyám ebben dolgozik régóta, és nagyon lelkes, ráadásul nem kevés pedagógiai hajlama is van ezért bármiről is legyen szó, amihez ért, azt a tudást szereti másnak is átadni. Mármint ezek pusztán a hétköznapokban megfigyelhető dolgok. Múltkor tesóm a lefolyó összeszerelésével szerencsétlenkdett, épp itt volt, és olyan türelmesen elmagyarázta, hogyan csinálja... Nem beszólt neki vagy félrelökte, hogy majd ő megcsinálja, nem, hanem elmagyarázta, megmutatta, mert épp ahhoz is ért. A nagyi és a hússütés esetéről ne is beszéljek...

Már régóta ajánlgatja, hogy engem erre megtanítana, mert szerinte én ebben jó lennék. És én nem írtam, hogy egyáltalán nem tetszik vagy nem akarom. Csak éppen mást is akarnék, vagyis konkrétan amit ő csinál a munkahelyén egész nap, az nekem egyelőre nem a legvonzóbb napi 8 órára.

2021. ápr. 10. 09:22
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Tegyél magatoknak egy szívességet, és weblapozás helyett a tudásszerző stratégiáit feszegesd inkább!
2021. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
74%
Azért szerintem a hús sütés nehézséget ne hasonlitsuk a piacképes webfejlesztő tudáshoz, akár frontend, akár backend. Nem beszélve arról, hogy a programozó szemléletet és gondolkodásmódot akkor tudod igazán elsajátítani, ha leülsz egyedül, és addig szenvedsz vele, amíg rá nem áll az agyad. Viszont ahogy írtad, nem szeretnél csinálni, így igazából garantált, hogy zsákutca ez az ötlet.
2021. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Becsülendő a nagybátyád iránti tisztelet, és azt látom, hogy ő valóban egy jó ember.


De nem neked való 100%-osan ez a szakma, mert nem leled teljesen az örömöd benne.

2021. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek 4-essel. Full-stack Webfejlesztőként dolgozom, és minden nap van valami új ami izgalmassá teszi. Nem darálni kell a weboldalakat egész nap. Ha egy kicsit is érdekel a dolog akkor szerintem érdemes megpróbálni, max nem jön be. Ha pedig megtetszik akkor hajrá:).


Mellesleg honnan a fenéből jön az hogy "a webfejlesztés lóf@sz...bárki megcsinálja..."

Rengetegszer hallottam már én is, és baromi idegesítő...

2021. ápr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!