Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Laravel mellé milyen front...

Laravel mellé milyen front end keretrendszert tanuljak?

Figyelt kérdés

Jelenleg "front end" fejlesztőként dolgozom(fél éve). Pályakezdő vagyok. Főként html, css, js tudást igénylő feladatokat kapok. Van némi tapasztalatom Wordpress, October CMS és Node.js (illetve Laravel)terén is. Inkább csak gyakorlás. Próbáltam feltérképezni, hogy 1-1 eszközzel mit lehet építeni.


Érdekel a back end és a front end is. Laravel-el már foglalkoztam szabadidőben. Eléggé tetszett a felépítése. Könnyen tanulhatónak találtam. Sok dolgot amivel szívtam a procedurális php-ben a Laravel gyakorlatilag tálcán kínálta.


Szeretném megérteni a front end keretrendszerek lényegét, mert ez eddig nem nagyon van meg. Egy Laravel esetében megértettem, az MVC tervezési mintát. Alkalmaztam is, látom milyen szépen el tudom különíteni a kód egyes részeit egymástól. De egy front end keretrendszer hol tud nekem segíteni?



2021. szept. 16. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Pl egy React a teljes UI-t fel tudja építeni. Kezelni az inputokat, dinamikusan megjeleníteni mindent.
2021. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És Laravellel mennyire alkotnak jó párost?
2021. szept. 16. 11:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Bármit mellé lehet tenni. Alapból amúgy a Vue van hozzá, az sem rossz.
2021. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy mennyire alkotnak jó párost? Van egy frontended és egy backended. A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.
2021. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Oké. Tapasztalatlan vagyok e téren, bocsi.


Akkor azt szeretném kérdezni, hogy miben segít nekem a front end keretrendszer? Ugyanis eddig amit tervezett a cég designere mindent meg tudtam oldani html, css és JavaScript-el.

2021. szept. 16. 22:26
 6/10 anonim ***** válasza:
5 hát ne haragudj, de ilyen hozzáállással semmit...
2021. szept. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Drone007 ***** válasza:

Én a React Js-t nagyon ajánlom a Laravelhez, jól működik együtt a két rendszer.

Egy frontend keretrendszer, mint a React, Vue vagy az Angular hatalmas segítséget tud adni. Nyilván kereteket szab a munkádnak, de gyorsabb és átláthatóbb is vele a munka. Én mindenképpen azt ajánlom használj egy keretrendszert frontenden is.

2021. szept. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5: Mondjuk hogy nem egy összehányott JavaScript kódod lesz, hanem egy jól karban tartható, moduláris rendszered. Ha nem egyedül dolgozol valamin, akkor ez nagyon fontos.
2021. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Laravel leginkább Vue párti, de mást is mögé rakhatsz, pl. react.
2021. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ugyanis eddig amit tervezett a cég designere mindent meg tudtam oldani html, css és JavaScript-el."


Olyan nincs, amit ne lehetne megoldani keretrendszer nélkül.

2021. szept. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!